| Ella99love a întrebat:

Spuneti-mi si mie 3 diferenta intre masa si greutate, va rogpuppy dog eyes.Fundabatting eyelashes.:d

5 răspunsuri:
| Ella99love explică:

Diferente*

| Ella99love explică:

Apropo, pentru mesajul ala ca am numai intrebari despre scoala, care e problema? nu am voie sa intreb? dar majoritatea nu sunt puse de mine, ci de fratele meu care imi stie parola

| Elly_8212 a răspuns:

Pai, masa se determina cu ajutorul cantarului, greutatea se calculeaza, masa se determina in grame, kg, etc, iar unitatea de masura pentru greutate este Newtonul, greutatea se calculeaza in functie de masa obiectului respectiv happy Fundaa?; o3

| BeHappyLikeMy a răspuns:

-Kg
-G=m*g (acceleratia gravitationala care e 9, 81 newton Funda? :*