| Adrian277 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva nume de concursuri si proiecte şcolare dar si activitati extra-curriculare la care ati participat pe perioada liceului si care au legatura cu romana/comunicarea/chestii umaniste.

Răspuns Câştigător
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Eu am făcut multe activități cu clasa, în zile speciale, cum ar fi Ziua Internațională a Apei, a igienei orale și altele. Am organizat totul cu diriginta. Am avut unul sau doi invitați speciali (medici, asistenți medicali sau alte persoane care ne puteau vorbi mai multe despre tema activității) și aveam câteva videoclipuri pe care le arătam cu ajutorul video proiectorului. De ziua apei am împărțit sticle de apă prin toată școala, iar de ziua igienei orale am împărțit periuțe de dinți copiilor din I-IV care au venit să asiste la activitate.
"Publicul" era de obicei format din elevi de liceu/gimnaziu sau din clasele primare de la noi din școală big grin Activitățile se desfășurau în amfiteatru.
Toate proiectele de genul ăsta se pun la dosar și pe viitor te pot ajuta.