| AlexDinamovistu a întrebat:

Cititul presei / urmarirea stirilor / vizionarea de documentare / efectuarea de teste de gramatica pot fi considerate activitati extra-curriculare?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Activităţile extracurriculare se referă astfel la
totalitatea activităţilor educative organizate şi planificate în instituţiile de învăţământ sau în alte organizaţii cu scop educaţional, dar mai puţin riguroase decât cele formale şi desfăşurate în afara incidenţei programelor şcolare, conduse de persoane calificate, cu scopul completării formării personalităţii elevului asigurată de educaţia formală sau

dezvoltării altor aspecte particulare ale personalităţii acestuia.
http://ro.scribd.com/......urriculare
Ti-am dat un link cu exemple de activitati extra-curriculare.