| RoxiutzaRux a întrebat:

Spuneti-mi si mie despre profilurile de la liceu, in ce consta si ce facultate pot urma!happy

2 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

La profilul uman (cu specializarile bilingv, filologie si stiinte sociale) poti urma facultatile de :
- litere
- drept
- psihologie
- filosofie
- relatii cu publicul
- jurnalism

La real (mate-info sau stiinte ale naturii):
- matematica
- informatica
- fizica
- chimie
- biologie
- economie
- automatica si calculatoare, mecanica, electronica, constructii, electronica
- medicina
- protectia mediului
etc.

Nu este o regula insa ca daca termini profil real sa nu poti urma Literele sau Dreptul, sau daca termini filologie sa nu poti urma informatica sau medicina, de exemplu.
Spor in alegerea ta!

| dienuk a răspuns:

Pai. mate-info. se bazeaza p matematica informatica fizica chimie happy. poti urma. majoritatea facultatilor.hee hee

la filologie : romana, engleza, latina. happy si poti urma litere sau phihologie. sau limbi straine.

la stiinte ale naturii. biologie chimie si poti face tot majoritatea facultatilor.

la economie. e logic. si poti urma ase`u. happy

la stiinte sociale psihologie, sociologie, istorie, romana. happy si reiese si tot ce poti sa faci. :p