| lucian13 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste exemple de porecle haioase, va rog!

Răspuns Câştigător
| Adela_9686 a răspuns:

Dumbo
chelu
moflea
manutza
caldare
solidu'
pittbulitza etc

51 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Bosumflica, Domnul / Doamna Nyet, Aerel, Isterica.

| Elena1234456 a răspuns:

@victoria, eu cred ca poreclele date de tine pot rani.Cum sai spui unuia "sumo"? Mai bine incearca: copil atomic, dragalasa, inbufnici, sucitu/sucita, etc. Poreclele trebuie sa amuze, nu sa raneasca.

| liiifeiispiiink a răspuns:

Dumbo
chelu
moflea
manuta
caldare
solidu'
pittbulitza
Cal beat
camila drogata
viezure cu sampanie la botRatusca,
bubu,
gogosica,
cocosel,
edutul

| soare a răspuns:

Burghiu, shau, shayny, shyna, tzughy si atat

| @@ a răspuns:

Cal beat
camila drogata
viezure cu sampanie la bot

| elena_2558 a răspuns:

Ratusca,
bubu,
gogosica,
cocosel,
edutul

| danbnz a răspuns:

Dai fundita... si daca nu o dai crezi ca nu mai pot sa dorm la noapte? Ete porecla pentru tine: "creier impiedicat". Hai, da stupid, dao-n puii mei de fundita...

| danbnz a răspuns:

Julyssa, inseamna ca nu ai urmarit intrebarile si raspunsurile mele legate de acest subiect... ma enerveaza cumplit acest stereotip la sfirsitul unei intrebari. Ete ca nu ai inteles demersul meu ironic si sarcastic la adresa celor ce folosesc aceasta "inutilitate verbala", crezi ca nu raspund la intrebari daca nu mi se promite fundita? Ia si tu porecla: "blonda ce nu citeste destul", auci, asta e un paradox, blonda care citeste... Hai da stupid ca altceva nu ai ce face cu creierul tau limitat!

| botafogo a răspuns:

Bella, dudulina, minciunica, mtmuazell, madam, chico.eu ii zic prietenei mele strumfalici, alunici si suranici

| tlaura a răspuns:

Duki, Lolii, marlii, bathii

| GoGoSHiKa a răspuns:

Axinte,lila,leana,GoGoShIkA love struck, buburuza,vierme stramb si basinos,razatoare e salam (cine e mort/a dupa salam manelistul laughing )furnikutza,covrigel,matracuca,ciocoflender,lunga,punga,turbatu,smekereu,toto,iapa, crstikuka, madafloaka :X:X:X sper ca am fost de ajur ei sunt gasca mea fiecare spekial in felul lui :Xpwp fundita sau vot tonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DRAGA LUCIAN PORECLELE SE DAU, IN FUNCTIE DE PERSONALITATEA OAMENILOR SI EU NU STIU CE PRIETENI AI TU, DAR O SA ITI DAU NISTE EXEMPLE IN CARE SE AFLA SI UNELE CARE SUNT INVENTATE DE MINE SI FOLOSIE:
sumo(pentru pers care sunt grase)
- ganxterita stilobi-pen(pentru persoanele care au cerut un pix imprumut si nu ti-l mai returneaza)
- imbufnica cu fita de pizza(pentru fetele increzute)
- toci.(pentru tocilari si punctele de suspensie semnifica initialele numelui),
-fraierica geamantan(pentru prostul clasei)
sunt multe da imi este lene sa le scriu si tot asa! a da mult succes, cred ca vei deveni amuzantul clasei nu noile poreclute si daca il ai si pe patrocle cu tine o sa devi amuzantul clasei! paa

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Truta lu baroncea, chirpici ionel, ade besleaga, ade pampart, gica chelioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lulu
micutzu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pufy, pufulici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zamarca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VoOlToOrElOo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilu starzii, Dobri-Porconi, Ponea Idiot Madalin, laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracu-n sandale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Troglodit ...modrongau...piro de la(pirosca)laughing bebyca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limbutsa-daca are un tic cu limbarolling on the floor) cozonac-daca mananca mult, fluier-daca ii place muzica, croco, chits, stufie, zero-daca e cam prost.etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nara`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doschi, emenems, letele, rozi, zanfi, lele mare, garcea, axinte, marlanu, gogoasa, unguru bulan...in fine poreclele prietenilor mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una mi se spune STELUTZA, stelis, stela, holiud etc. sper ca te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bebeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grasu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tamponelalaughing