| lucian13 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste mesaje frumoase de noapte buna happy dau fundita pentru cel mai frumos

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

¨Strange bine de banii la care visezi, sunt singurii pe care o sa-i faci¨
¨Nu-ti pune dintii sub perna, nu-i nicio tooth fairy, sunt doar cariile lipite pe dos¨
¨Noapte buná, scumpule! Maine va fi o zi de ca.ca.t ¨

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Noapte buna somn usor
Sapte purici pe-un picior,
Si din 5 in 5 minute,
Puricii sa te sarute.laughing

| Cσσкiє a răspuns:

Cand eram mai mica tatal meu imi citea povesti ca sa adorm. Dupa ce am mai crescut putintel mi-a cumparat casete si discuri cu povesti. Pe la 8 ani faceam doar temele la matematica impreuna si erau groaznice pentru ca el fiind un cunoscator si un iubitor al matematicii, nu suporta sa ma vada detestand aceasta materie. Pe la 17 ani comunicarea s-a redus la saluturi si intrebari banale. Am 21 de ani si mai povestim una alta… Cam asa decurg toate relatiile dintre oameni. Inceputul e spumos, mijlocul e mai putin apetisant iar sfarsitul e…trist. Ma gandeam acum la oamenii cu care am inceput sa comunic si care mi-au inchis portile. Asa-zisul "ignore". Ma gandeam la cati oameni m-au jignit si nu au apreciat deciziile mele si la cati oameni m-au ironizat.

As vrea sa imi fie ciuda pe ei si pe faptul ca au facut lucrurile astea. Acum ca ma asez sa dorm, imi dau seama ca nu am nevoie de ei. Nu am nevoie de mesajele lor si nici de semne de viata din partea lor. Cateodata mai intreb pe unul, altul, de sanatatea lor…. o fi si asta vreun reflex prost. Am suferit cam mult pentru altii. Adevaratii jegosi sunteti voi…nu eu. Chiar acum ma gandeam ca nu de mult, o persoana ma ejecta din viata sa, desi nu a apucat sa ma cunoasca real vreodata si ma facea copila proasta. Acum imi amintesc si ma pufneste un ras isteric. E ca si cum un copil ii spune unui alt copil: "maturizeaza-te". Am auzit tot felul de sfaturi de genul: fa-te remarcata! nu te lasa calcata in picioare! profita! trebuie sa ajungi cunoscuta! etc. cacaturi din astea de narcisisti. Daca prefer anonimatul si viata umila si simpla, risc ca mai bine de 89 la suta din populatie sa ma faca vaca. Imi asum riscul! Mai bine "vaca" in grajdiul meu decat "scroafa" in cocina voastra! Si cu asta dragi oameni simpli ca mine, va strang mainile respectuos, va urez o noapte grozav de linistita si vise …curate. Am facut din blogul asta un mega jurnal. Nu-mi doream asta dar imi place sa stiu ca vezi parerea mea despre tot cacatul tau. Poate nu conteaza pentru tine foarte mult dar eu ma simt grozav ca pot sa spun in gura mare ca ma doare fix in…cot. Am o stare de bine pentru ca am cunoscut si ceva oameni calumea. Asta da viata. Exista oameni deosebiti, exista oameni consacrati si foarte cunoscuti dar mega simpli. Ii iubesc. Visul lor nu a fost sa devina cunoscuti, ci sa sa schimbe ceva si sa-si exercite talentul in scopuri frumoase. In seara asta ma simt foarte bine. Ar mai exista o persoana pentru care am facut o mega pasiune dar care a plecat in aceasta saptamana prin concediu si care imi cam lipseste, in rest toate bune. Toti buni. Hai cu simplitatea, naturaletea, tupeul si dreptatea. Baga mare! Somn adanc…ca la ala usor te trezesc vecinii happy.

| gigiro a răspuns:

1) Printesa mea, stiu ca esti obosita, te las in bratele lui Morfeu, te voi veghea si ma voi strecura in gandurile si visele tale, pentru ca nici macar in somn nu vreau sa te las singura. Te iubesc atat de mult, noapte buna. 2 )Printesa mea. pisicuta mea, puiutul meu, etc, cu toate ca mi sa va parea o vesnicie pana maine cand te voi revedea(reauzi) iti urez un somn linistit, cum numai copiii au, noapte buna.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai ai geniala si controversata "somnoroase pasarele" a lui Eminescu... ce-ti trebuie mai mult? Eu folosesc o versiune prescurtata, " yawn hai ca eu am plecat sa dorm nb sleepy "

| undercovergirl a răspuns:

Buna Lucian,

Hai sa te ajut eu cu cateva mesaje mai speciale happy

"As vrea ca-n seara asta
Sa ajung pana la luna
Sa o rog sa te priveasca
Si sa-ti spuna noapte buna "

"Iti trimit pe-un colt de luna, somn usor si noapte buna. Si pe cea mai mare stea, multi pupici din partea mea..."

"Iti trimit pe stele
O gurita cu placere
Si pe razele de luna
O frumoasa NOAPTE BUNA! "

" De ce inchidem ochii cand dormim?
De ce inchidem ochii cand visam?
De ce inchidem ochii cand sarutam?
Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochiul.
Cand inchid ochii, te vad pe tine! Noapte Buna."

Sper sa fie suficiente kiss

| eveline a răspuns:

Astea imi plac ie cel mai mult. dar sunt de dragoste. sper ca sunt bunebig grin
- Daca as avea aripi as zbura pana la tine, Daca as putea te-as tine langa mine, Dar eu nu am aripi nici putere, Te am doar pe tine in suflet la mine. Noapte buna!
- Stelele sunt pe cer, la fel si luna, o imbratisare, un zambet, te sarut o data, te sarut de 2 ori, acum e timpul sa treci la somn. Noapte buna ingerul meu!
:X:Xlove struck

| MonicutZZa a răspuns:

Mi-am trimis ingerasul sa te vegheze in noaptea asta si s-a intors mult mai devreme. A spus ca nu poate veghea un alt inger. Sa visezi frumos, ingerul meu!

| ZuZu_1363 a răspuns:

Tarziu in noapte eu ma gandesc la tine
Iar syfletul meu plange de-al tau dor,
Tu esti departe de prea multa vreme,
SI fra tine nu imi e usor.

Aa vrea sa fii aici cu mine
Sa-mi mangai sufletul intristat,
Sa-ti spun cat de mult mi-ai lipsit,
SI sa-ti spun ca eu nu te-am tradat.

Dar esti departe si nu pot veni,
Noaptea e rece si pustie,
Doar stelele pe cer vegheaza,
SI dragostea mi-o stie.

EU TE IUBESC CUM N-AM IUBIT PENIMENI,
SI LANGA TINE EU VOI STA,
ORICAT AR TREBUI AM SA TE ASTEPT,
SI NU TE VOI LASA. IAR E NOAPTE SI E FRIG
IAR STELELE SI LUNA APAR PE BOLTA CERULUI.
PASARELELE DORM IN COPACI
IARA EU MA UIT LA CER GANDINDU-MA LA TINE Ți-am trimis un îngeraș
Cu un mic cadou-aș,
Inimioara mea fierbinte
Sa iți țină de călduț,
Când te bagi în pătuț.
Vise plăcute fluturaș : Privesc la cer...si ma gandesc la tine. Mi-as dori cu gandul sa ajung in visul tau, sa ma imbrac cu trupul tau sa iti arat dorul de tine, sa imi scald ochii in privirea ta sa te sarut sa ma saruti si sa ne daruim iubirea.Visez cu ochii deschisi pentru ca stiu tu esti acolo si eu aici. Sper ca aceasta noapte sa iti aduca iubirea dragostea ce ti-o port. Te doresc enorm de mult iubirea si dragostea sa vegheze asupra ta noapte buna dulceata mea ast funditatonguetonguetongue De la un mic dracusor, pentru un mic puisor din oceanul viselor ingerii sa-ti dea usor un pupic pe obrajior si sa-ti spuna SOMNIC USOR! Pt iubitelu meu Noapte buna somn usor
Sapte purici pe un picior
Sapte si pe celalalt
Sa te traga jos din pat
Noapte buna te-am pupat Iti trimit un ingeras sa-ti cante din fluieras.
Nani-nani somn usor inchide un ochisor iar celalalt lasa-l deschis sa-mi privesti iubirea-n vis. Noapte bună. sa nu uitzi de funditalaughing

| bIjuUu a răspuns:

Noapte buna si vise ciufulite:Xhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noapte buna! puisor te iubesc atat de mult nu uita cas lanaga tine nu te teme sunt aici, dori usor, si frumos eu te voi vechea voios te iubesc!

| raluk_4340 a răspuns:

" dormi cu ingerii si viseaza-ma pe mine, caci intr-o zi vei dormi cu mine si vei visa ingeri! "

| raluk_4340 a răspuns:

" Dormi cu ingerii si viseaza-ma pe mine, caci intr-o zi vei dormi cu mine si vei visa ingeri! "