| EojiKumnE a întrebat:

spuneti-mi si mie un ritual pentru papusa voodoo si mai multe despre ea... ce i se poate intampla pers. respective etc. straight facestraight face|:straight face ( nu vreau chesti dpa net care deja le-am citit plz straight facestraight facestraight face)

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ritualul exact nu-l stiu, dar iti spun ce stiu eu din documentare nu de pe net.Cei care practicau acest ritual faceau o papusa de obicei din ceara avand si ceva de la persoana pe care vroiau sa o "vrajeasca"(fire de par)si spuneau niste incantatii incercand sa influenteze de la distanta acea persoana cu ajutorul papusii, unii infigeau si niste ace in papusa ca persoana respectiva sa se simta rau.Eu nu prea cred in asa ceva, dar acest ritual nu este bine sa fie practicat deoarece este un pacat si pentru ca nu este bine sa-i doresti rau altuia deoarece toate energiile negative se intorc spre persoana care face ritualul.Nu cred ca pateste ceva persoana careia i se fac aceste vraji ci mai degraba cel care le face.Cel mai bine e sa nu se faca vraji.

| solumaam a răspuns:

Eu stiu un ritual voodo dar nu cu papusa ci cu fotografie.
Se ia o poză cu duşmanul nostru comun, dacă nu avem la îndemână, se ia de pe internet şi se trage la imprimantă.
Se pune sub poză un ziar, două şerveţele sau o bucată de pânză mai groasă.
Se boscorodeşte ceva de mamă, în timp ce se caută cele 5 ace cu gămălie ce se înfig, bine fiecare unde vrea prin poză.
Se scuipă de trei ori poza şi se mai înjură în gănd de vreo două ori, apoi se întoarce ansamblul poză ace + suport pe spate.
Problema acum este de a transmite la distanţă dorinţa, pardon răutăţile noastre, aşa că trebuie neapărat un magnet; dacă nu avem, desfacem un difuzor vechi de la televizorul din pod şi facem rost; apoi ne trebuie o tavă metalică să fie atrasă de magnet sau mă rog o tablă galvanizată.
Se pune melanjul: scuipat, poză, ace, şerveţele, ziar, pânză pe tavă sau pe tabla galvanizată după care se pune deasupra magnetul, dar atenţie după ora 24.
Pe la 4-5 dimineaţa când dă prima geană de lumină violet pe geam puteţi întoarce poza cu faţa în sus şi să o aranjaţi cu o sulă sau să mai înfigeţi câteva ace, de preferinţă 100.

Rezultatul este garantat.