| XoOxXo a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog cateva citate frumoase:X

4 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Preferatele mele sunt:
''când cuvintele eșuează, muzica vorbește!''
''Orice aşteptare e provizorie, chiar dacă durează toată viaţa!''
''We can't continue doing the same things and expect different results!''
''Dacă crezi că poţi, atunci poţi!''
''Învăluie-mă cu acea nobilă tandreţe pe care numai la tine am găsit-o...''
''Dacă aş putea descrie frumuseţea ochilor tăi şi graţiile într-o artimetică nouă să ţi le-adun! ''Va fi minţit poetul!'' vor spune cândva cei răi, ''Căci nu e omenească minunea-poetul e nebun'' ''
''Aş muri pentru tine. Iubirea este crezul meu, iar tu eşti dogma.Care mă supune cu o forţă căreia nu pot să-i rezist... Fără tine nu pot respira,nu ştiu să exist.''
'' Iubirea este clipa în care două singurătăţi se recunosc,se apropie una de cealaltă fiindu-şi de-atunci,pavăză şi mângâiere, mereu! ''
''Suntem o singură fiinţă. Când unul plânge, celălalt gustă sarea''

Răspuns utilizator avertizat
| deddiii a răspuns:

- Ochii care nu se vad se uita! : -x.

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

- Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

.Fii tu prima care ii zambeste,fii tu prima care il iubeste,dar sa nu fii niciodata,cea care il raneste.
A stat intotdeauna langa mine spunandu-mi: "O sa fie bine"!
.Chiar daca pe el nu il intereseaza,nu plange,zambeste,el oricum abereaza!
.Arata-i ca esti mai buna ca ea,arata-i ca intr-o zi,,va spune"vreau sa fii a mea"
.Apreciaza ce zici,ce faci,dar uraste ca n-o placi:-J...
.Copilaria a trecut sever pe langa noi,prietenia ne-a dezvaluit adevarate fete,si totusi am ramas la fel...
.Intelegi sau nu? Ma pis pe ce spui tu!
.Exist,dar el nu ma vede,nu-i vorbesc,ca nu stiu daca ma crede,ii zambesc,dar el pleaca,asa ca las'o blataaa.:-J
.Because I'm your heart,your love,your girlfriend,but I'm not your doll,baby!
.Crezi ca daca te ascunzi asa,nimeni intr-o zi nu te va vedea?
.Are grija sa fii mereu fericit,si iubeste,sa o AdOori la infinitt!
.Visele ei sunt marete,pe langa niste realitati de rahat!
Pentru ca iubeste modul tau de a fii,si pentru ca adora tot ce spui!
.Nu e sigura daca te place,oricum tu nu-i zici nimic,o lasi in pace
.Vorbesti prost,si n-are rost,sa spui de mine,mai intai baby,uita-te la tine!
.Se crede barbatul fatal,si nici nu stie ce inseamna"sentimental"...
.Te crezi frumos? nu esti!,te crezi tare? nu esti:-J,te vezi langa mine?:o n-ai sa vezi!
. Alearga printre culori,si se rataceste in nori,zambeste infinit,chiar daca nu are tot ce si-a dorit!; x
. Puterea ei,te face sa zambesti,ochii ei,te face sa o adori, si privesti in ochii ei criminali, si pleci la culcare!

Prietenii de ieri?! Azi sunt doar simple cunostinte.oh go on

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.ramane doar visul ca lumea toata e nebuna

Este de o mie de ori mai bine să fii optimist și să te înșeli, decât să fii pesimist și să ai dreptate."

E bine să ai putere, dar e și mai bine să n-ai nevoie de putere.

Dragostea e ca un razboi, usor de inceput, greu de sfarsit.

E imposibil sa iubesti si sa fi intelept in acelasi timp.

| Alexandra_3982 a răspuns:

Pai am eu cateva citate...
sper sa-ti placa :
Cata vreme avem amintiri, trecutul continua sa existe.
Cata vreme avem speranta, viitorul ne asteapta!

Nu uita niciodata ce simti!
Ochii care nu se vad se uita!

Pe zi ce trece ne maturizam, doar sufletul mai pastreaza amintirile si copilaria din trecut [by mee ]

Asteptarea ne da iluzia ca facem ceva asteptand, cand de fapt nu facem altceva decat sa murim putin cate putin!

Cine vrea sa ascunda cheia spre inima sa, isi asuma riscul de a uita unde`a ascuns`o!

A trai inseamna a sti sa desenezi fara a folosi guma de stres!

Fericirea e principala componenta din viata noastra!
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop!
Fericirea e un episod in marea drama a durerii.

A fi puternic inseamna a ramane calm intr-un moment de disperare!

Prietenia=1 suflet in 2 trupuri.
Prietenia e incercarea prin care se masoara un om.
Prietenia e egalitate armonioasa.
Prietenia e una din mangaierile vietii