| rosettethedesignerofthemasterpieces a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog o poezie de Mihai Eminescu de dragoste, DAR UNA CARE SA NU FIE FOARTE CUNOSCUTA

5 răspunsuri:
| MariusDk23 a răspuns:

Nu exista poezie a lui Eminescu care sa nu fie cunoscuta, la urma urmei este cel mai mare poet al Romaniei, iti recomand: Inger de paza, Dorinta sau Iubind in taina.

Răspuns utilizator avertizat
| Roses a răspuns:

"Sara pe deal"(are legatura cu dragostea),"Ce e amorul?","De-or trece anii","Venere si Madona","Floare albastra","De-as avea","Noaptea","Atat de frageda" etc. Site-ul cu poezii: http://www.cadouridedragoste.ro/poezii_de_dragoste_Mihai_Eminescu_3.php

Răspuns utilizator avertizat
| nnc0910 a răspuns:

Salut happy.

Eu as zice "Iubind in taina". E foarte frumoasa love struck. big grin.