| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti niste poezii, mesaje de dragoste (nu lungi).

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

1. Atunci cand cineva iti atinge mana si o data cu ea si inima, abia atunci incepe adevarata magie... DRAGOSTEA.
2. Poate ca pentru lume esti doar o simpla persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume...
3. Esti prea departe ca sa te vad,
Esti prea departe ca sa te aud,
Esti prea departe ca sa te ating,
Dar nu esti atat de departe incat... sa nu te iubesc!
4. Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat!
5. A iubi nu inseamna nimic
A fi iubit inseamna ceva
A iubi si afi iubit inseamna TOTUL!

| TheGirlBeautiful a răspuns:

1.Tu nu stii de mine nu stii cine sunt. Dar eu mi-am creat o lume in care ne iubim si tu ma stii, ma vrei, ma ai, iar eu, eu te privesc si nu-mi ajunge te simt si nu ma satur te am si te mai vreau.

2.Pacatul nu are uneori limite si se poate identifica cu infinitul, atunci cel mai mare pacat al meu este ca te iubesc in infinit!

3.Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu

4.Cineva TE IUBESTE, si ar vrea sa stii ca vrea sa fie cu tine oriunde vei fi.
Cineva TE IUBESTE si ar vrea cineva sa intre in INIMA TA.

5.Atunci cand iti lipseste ceva, asa cum iti lipseste aerul, apa, hrana de toate zilele atunci poti spune ca iubesti cu adevarat.

6. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

7. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista...

8. Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti
Sper ca te-am ajutata.
O zI buna