| Aliiiee a întrebat:

Statusuri love struck
gen : Cand vine vorba de iubire, spune`le ca ma ai pe mine >:"
funda >:"

Răspuns Câştigător
| Diana6185 a răspuns:

Nu vreau să fii visul meu ci realitatea viselor mele

6 răspunsuri:
| Diana6185 a răspuns:

Au fost şi certuri nu pot minţi.Dar supărarea nu ţinea mai mult de o zi! ¦

Dispari în pustiu.Aşa e cel mai bine.

Ati ramas cu mine, cand altii au plecat. Ati reusit sa aduceti culori, acolo unde altii au lasat doar nori. Ati incercat 'mereu' sa ma intelegeti. De aceea, va multumesc, si-un simplu 'va iubesc'.¦.

Viata mea conditiile mele, daca nu-ti convin nu patrunde fara rost in inima mea.

Nustiu cum suna, dar fericirea mea consta in a fi impreuna! ¦

Nu trebuie să ne fie teamă de oceanele în care ne afundăm de bunăvoie; frica tulbură jocul întregii lumi.

Multe lucruri sunt de regretat în lumea în care nu ar trebui să regret nimic.

In final, nu exista secret pe care timpul …
sa nu-l dezvaluie la un moment dat….

Hey IDIOT! I LOVE YOU!

| miki_9062 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

1) tu m`ai invazat sa plang ,
cand am plans tu m`ai invatat sa rad ,
cand am ras tu m`ai invatat sa te iubesc ,
cand te-am iubit tu m`ai invatat sa sufar ,
cand am suferit uh mai uitat ...
acum sufar dar nu are cine sa ma invetze sa uit ...

2) Si nu regret nimic ...o sa ne amintim si peste ani.si vom zambi, pentru ca nu poti sa te feresti de amintiri exact ca de gloante
3) Indiferent cat de mult sufar...lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea...
4) Mint, sunt falsa, sunt egoista, iti zambesc desi imi esti indiferent, te ascult desi putin ma intereseaza ce imi spui, te intreb desi nu ascult raspunsurile tale
5) Am un zambet fals . pe care toata lumea`l crede . doar ca sa-i arat prostului ce pierde`!
6) Dragostea inseamna saruturi furate
7) Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!
8) Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi

Nu te tine sa te`ndragostesti de mine.

Hotaraste`te odata !ce tot stai sa te gandesti?chiar crezi ca e o crima daca imi spui ca ma iubesti?

Aseara a murit singurul martor care m'a vazut cum furam cuvintele din suflet si le indesam adanc in inima crapata de sete ... de dorul tau.

Pe malul Marii Negre statea un copilas si imi spunea de tine ca esti un ingeras.

Daca vreodata luna nu'ti va fi aproape , daca soarele va disparea , sa sti ca a mai ramas ceva : iubirea mea, care niciodata nu te va lasa.

Priveste`ma , tine`ma de mana, tine`ma in brate si apoi saruta`ma.

O scoica sihastra e inima mea.o perla gingasa iubirea din ea ... scoica se sparge de stancile reci, dar perla iubirii ramane pe veci.

Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.Iubirea nu e doar un zambet , nu o doar o floare.Iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul.

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving.

Priveste in ochii mei, priveste neincetat si doar cand iti vei lua privirea de la ei iti vei da seama ca te iubesc cu adevarat.

Nu`mi pasa de nimic cand suntem doi si nu`mi pasa ce vorbeste lumea despre noi.Tot ce`mi doresc e sa fiu cu tine.Te Iubesc , Te vreau langa mine.

In bratele tale deja ma gandeam la viitor ,cu tine aproape am invatat ce e iubirea, probleme le-am lasat in spate cunoscand ce e fericirea.

"chiar dc eu sunt aici si tu esti departe...sufletul meu e acolo unde esti tu"

1. Fericirea e o calatorie ,nu o destinatie

2.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut

3.Cand iubesti, nu ranesti ,nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.

4.Speranta este un vis cu ochii deschisi

5.Daca gasesti un drum fara obstacole,probabil ca drumul acela nu duce nicaieri

6.Nu lasa visele sa piara,pentru ca daca visele mor,viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare

7.Viata nu inseamna a trai,ci sa stii pentru ce traiesti

8.Nu alerga prea mult,lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin

9.Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure

10.Nu plange ca s-a terminat ,ci plange ca s-a intamplat

11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau

12 Tot ceea ce se intampla ,se intampla mereu cu un motiv

13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort

14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti

15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta,sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta

16. E atat de scurta dragostea,dar lunga e uitarea

17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare,daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare,daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia

18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang

19. Nu arunca nicio vorba-n vant,traieste intens fiecare cuvant

20. Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste

21. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sufera cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc

22. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul pe scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

23. Pentru lume tu esti cineva ,pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste,Cineva

24. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.

25. De abia astept sa ma trezesc sa pot visa cu adevarat

26. Iubirea e un cantec ce toti il canta des ,dar nu la toti el are acelasi inteles.

27. Look in to my eyes ,if you see my hell you are lost,if you see my heaven you are the one

28. Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine

29. Ar fi trebuit sa te denunt pentru trafic de droguri!Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale.

30. A B C D E F G H I J K L M mi-e dor de tine...

31. Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd .

32. Dragostea e ca o clepsidra ,cand ti se umple inima, ti se goleste creierul

33. Pretuieste-i pe cei care sunt langa tine cu adevarat,pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi ,tristetea va mai castiga o lupta...iar tu te vei inchide si mai mult in tine ...nimic nu este pentru totdeauna

34. Dragostea e ca vantul,nu o poti vedea dar o poti simti

35. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta,dar sa nu te minti cand il asculti

36. Hotaraste-te odata,ce tot stai sa te gandesti?Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ?

37. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

38. Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el

39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit

40. Dragostea e un munte ce il urci razand si il cobori plangand

41. Alergam dupa fericire pana departe ,fie pe mare sau pe uscat ,insa fericirea este aici ,aproape

42. Daca ma urasti trage in mine cu arcul ,dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

43. Il iubesc ,dar prostu nu-si da seama

44. Il iubesc dar prostul nu-si da seama

45. Atunci cand nu stie ce simte,atunci cand greseste si minte ofera-i doar dragostea ta.Atunci are cea mai mare nevoie de ea.

46. Senzatia e unica ,doza de risc e mica ,viciul meu implica doar placere si dependenta psihica

47. Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate.Singura poveste pe care,daca ai grija sa iti pastrezi sufletul de copil,poti oricand sa o transformi in realitate.

48. Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem

49. Iubeste ca numai iubind poti vedea frumusetile vietii, astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece maoi usor.

50. Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

De ploaie te poti askunde dar de dragoste n-ai unde, kaki oriunde te-ai askunde ea la inima patrunde…

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit…

When i`m with you i feel like i`m flying…u are all what i hope so many years…your love keep me alive…and if i don`t have it anymore then i will die !

O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnifik, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!

Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 sekrets, 1 reason :X

Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one…

•Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea, daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua, daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu, ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

"Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

Aproape de tine,iubirea mea voi fi. La orice pas,la tine ma voi gandii,uneori esti atat de frumoasa...ma pierd in ochii tai frumosi.Voi invata sa pretuiesc totul la tine,voi invata sa te alint si sa te iubesc cu toata fiinta mea.Pentru tine draga mea.

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata sitine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
:ma scuzati de deranj... ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna...
dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul
daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine

Nu pot sa renunt la lucrurile obisnuite din viata mea... m-am obisnuit sa te iubesc

Imi plac ochii tai...si pielea ta fina...imi place cum vorbesti.vocea ta ma alina

Sentimentele mele nu sunt false . Şi ştiu că mulţi şi-ar dori să fie in locul tău acum . Ca mulţi mi-ar aduce şi luna de pe cer . Doar pentru puţin din inima ce deja ţie ţi`o ofer

Si fi atent la mine. Mai bine mor decat sa stiu ca te voi pierde si pe tine!

sa te iubesc o vesnicie, Si sa ma imbat de fericire, Sa te iubesc mereu, mereu, Lumina sufletului meu

Dragostea-i cu parfum special, M-ai facut sa cred asa cum nu credeam.candva Un sarut si mi-a fost de ajuns, Trup si suflet doar a ta.doar a ta.

Dragostea Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

Si cand vine vorba de iubire,Babyyy...spune`le ca ma ai pe mine!

Zambeste vreau sa te vad fericit . vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit.Poate sa fie lumea rea care bine nu ne vrea dar tu pentru nimic in lumea sa nu'mi tradezi increderea!

Si totul este linistit.Traiesc clipe care as vrea.Sa n-aiba un sfarsit!"

Pentru tine fac orice,iti dau si luna de pe cer In schimb doar un lucru iti cer Vreau sa ma iubesti fara nici un regret Accepta-ma asa cum sunt,nimeni nu e perfect

Teoretic ma adori .practic ma iubesti

Inima mea nu se va schimba te iubeste . pe tine te vrea

Doar Fraierii isi cauta femeia perfecta .un Barbat adevarat si`o construieste

| miki_9062 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

1) tu m`ai invazat sa plang ,
cand am plans tu m`ai invatat sa rad ,
cand am ras tu m`ai invatat sa te iubesc ,
cand te-am iubit tu m`ai invatat sa sufar ,
cand am suferit uh mai uitat ...
acum sufar dar nu are cine sa ma invetze sa uit ...

2) Si nu regret nimic ...o sa ne amintim si peste ani.si vom zambi, pentru ca nu poti sa te feresti de amintiri exact ca de gloante
3) Indiferent cat de mult sufar...lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea...
4) Mint, sunt falsa, sunt egoista, iti zambesc desi imi esti indiferent, te ascult desi putin ma intereseaza ce imi spui, te intreb desi nu ascult raspunsurile tale
5) Am un zambet fals . pe care toata lumea`l crede . doar ca sa-i arat prostului ce pierde`!
6) Dragostea inseamna saruturi furate
7) Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine!
8) Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi

Nu te tine sa te`ndragostesti de mine.

Hotaraste`te odata !ce tot stai sa te gandesti?chiar crezi ca e o crima daca imi spui ca ma iubesti?

Aseara a murit singurul martor care m'a vazut cum furam cuvintele din suflet si le indesam adanc in inima crapata de sete ... de dorul tau.

Pe malul Marii Negre statea un copilas si imi spunea de tine ca esti un ingeras.

Daca vreodata luna nu'ti va fi aproape , daca soarele va disparea , sa sti ca a mai ramas ceva : iubirea mea, care niciodata nu te va lasa.

Priveste`ma , tine`ma de mana, tine`ma in brate si apoi saruta`ma.

O scoica sihastra e inima mea.o perla gingasa iubirea din ea ... scoica se sparge de stancile reci, dar perla iubirii ramane pe veci.

Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.Iubirea nu e doar un zambet , nu o doar o floare.Iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul.

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving.

Priveste in ochii mei, priveste neincetat si doar cand iti vei lua privirea de la ei iti vei da seama ca te iubesc cu adevarat.

Nu`mi pasa de nimic cand suntem doi si nu`mi pasa ce vorbeste lumea despre noi.Tot ce`mi doresc e sa fiu cu tine.Te Iubesc , Te vreau langa mine.

In bratele tale deja ma gandeam la viitor ,cu tine aproape am invatat ce e iubirea, probleme le-am lasat in spate cunoscand ce e fericirea.

"chiar dc eu sunt aici si tu esti departe...sufletul meu e acolo unde esti tu"

1. Fericirea e o calatorie ,nu o destinatie

2.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut,e atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut

3.Cand iubesti, nu ranesti ,nu ceri nimic celuilalt si nu astepti sa ti se dea.

4.Speranta este un vis cu ochii deschisi

5.Daca gasesti un drum fara obstacole,probabil ca drumul acela nu duce nicaieri

6.Nu lasa visele sa piara,pentru ca daca visele mor,viata nu e decat o pasare cu aripi frante ce nu mai poata sa zboare

7.Viata nu inseamna a trai,ci sa stii pentru ce traiesti

8.Nu alerga prea mult,lucrurile bune se intampla atunci cand te astepti mai putin

9.Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure

10.Nu plange ca s-a terminat ,ci plange ca s-a intamplat

11. Niciodata nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine ar putea sa se indragosteasca de zambetul tau

12 Tot ceea ce se intampla ,se intampla mereu cu un motiv

13 Sa te indragostesti e usor...sa ramai indragostit cere efort

14. Viata trebuie traita asa cum e pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ne va fi luata fara sa fim pregatiti

15. Invata sa iubesti cand inima ti-e frantainvata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta,sa mergi cu capul sus cand soarta-ti este cruda...sa stii s-ajuti pe altii cand nimeni nu te ajuta

16. E atat de scurta dragostea,dar lunga e uitarea

17. Daca saruturile sunt valuri iti voi da o mare,daca imbratisarile sunt raze iti oi da un soare,daca prietenia ta e o stea iti voi darui toata galaxia

18. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang

19. Nu arunca nicio vorba-n vant,traieste intens fiecare cuvant

20. Dragostea e ca un fulg de nea,coboara usor si te face sa tremuri de placere,iar apoi se pierde si se topeste

21. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.sufera cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc

22. Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul pe scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

23. Pentru lume tu esti cineva ,pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste,Cineva

24. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.

25. De abia astept sa ma trezesc sa pot visa cu adevarat

26. Iubirea e un cantec ce toti il canta des ,dar nu la toti el are acelasi inteles.

27. Look in to my eyes ,if you see my hell you are lost,if you see my heaven you are the one

28. Daca as fi avut cate o bucatica din tine,de fiecare data cand am adormit cu tine-n gand,acum te-as fi avut langa mine

29. Ar fi trebuit sa te denunt pentru trafic de droguri!Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale.

30. A B C D E F G H I J K L M mi-e dor de tine...

31. Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating,prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut,prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc,acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd .

32. Dragostea e ca o clepsidra ,cand ti se umple inima, ti se goleste creierul

33. Pretuieste-i pe cei care sunt langa tine cu adevarat,pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi ,tristetea va mai castiga o lupta...iar tu te vei inchide si mai mult in tine ...nimic nu este pentru totdeauna

34. Dragostea e ca vantul,nu o poti vedea dar o poti simti

35. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta,dar sa nu te minti cand il asculti

36. Hotaraste-te odata,ce tot stai sa te gandesti?Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ?

37. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

38. Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el

39. Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit

40. Dragostea e un munte ce il urci razand si il cobori plangand

41. Alergam dupa fericire pana departe ,fie pe mare sau pe uscat ,insa fericirea este aici ,aproape

42. Daca ma urasti trage in mine cu arcul ,dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

43. Il iubesc ,dar prostu nu-si da seama

44. Il iubesc dar prostul nu-si da seama

45. Atunci cand nu stie ce simte,atunci cand greseste si minte ofera-i doar dragostea ta.Atunci are cea mai mare nevoie de ea.

46. Senzatia e unica ,doza de risc e mica ,viciul meu implica doar placere si dependenta psihica

47. Sa iubesti e basmul cel mai frumos din carticelele tale nemaipomenit ilustrate.Singura poveste pe care,daca ai grija sa iti pastrezi sufletul de copil,poti oricand sa o transformi in realitate.

48. Daca m-ai intreba ce am mai facut,ti-as spune ca am renascut.Iar despre dragoste ti-as spune ca e o pacoste,e doar un sport extrem de care ma tem

49. Iubeste ca numai iubind poti vedea frumusetile vietii, astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece maoi usor.

50. Un zambet nu inseamna fericire asa cum nici o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit si poti rade cand inima iti plange

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

De ploaie te poti askunde dar de dragoste n-ai unde, kaki oriunde te-ai askunde ea la inima patrunde…

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit…

When i`m with you i feel like i`m flying…u are all what i hope so many years…your love keep me alive…and if i don`t have it anymore then i will die !

O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnifik, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez!

Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 sekrets, 1 reason :X

Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one…

•Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea, daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua, daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu, ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu

Esti un inger cu aripi albe iar eu o fata cum n-ai visat te iubesc ca si o floare si pe loc te-am sarutat.

"Esti cel mai dulce baiat care am vazut in viata mea,te iubesc,te doresc din tot sufletul"

Aproape de tine,iubirea mea voi fi. La orice pas,la tine ma voi gandii,uneori esti atat de frumoasa...ma pierd in ochii tai frumosi.Voi invata sa pretuiesc totul la tine,voi invata sa te alint si sa te iubesc cu toata fiinta mea.Pentru tine draga mea.

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata sitine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
:ma scuzati de deranj... ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna...
dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul
daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine

Nu pot sa renunt la lucrurile obisnuite din viata mea... m-am obisnuit sa te iubesc

Imi plac ochii tai...si pielea ta fina...imi place cum vorbesti.vocea ta ma alina

Sentimentele mele nu sunt false . Şi ştiu că mulţi şi-ar dori să fie in locul tău acum . Ca mulţi mi-ar aduce şi luna de pe cer . Doar pentru puţin din inima ce deja ţie ţi`o ofer

Si fi atent la mine. Mai bine mor decat sa stiu ca te voi pierde si pe tine!

sa te iubesc o vesnicie, Si sa ma imbat de fericire, Sa te iubesc mereu, mereu, Lumina sufletului meu

Dragostea-i cu parfum special, M-ai facut sa cred asa cum nu credeam.candva Un sarut si mi-a fost de ajuns, Trup si suflet doar a ta.doar a ta.

Dragostea Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

Si cand vine vorba de iubire,Babyyy...spune`le ca ma ai pe mine!

Zambeste vreau sa te vad fericit . vreau sa stiu ca esti constient cat esti de iubit.Poate sa fie lumea rea care bine nu ne vrea dar tu pentru nimic in lumea sa nu'mi tradezi increderea!

Si totul este linistit.Traiesc clipe care as vrea.Sa n-aiba un sfarsit!"

Pentru tine fac orice,iti dau si luna de pe cer In schimb doar un lucru iti cer Vreau sa ma iubesti fara nici un regret Accepta-ma asa cum sunt,nimeni nu e perfect

Teoretic ma adori .practic ma iubesti

Inima mea nu se va schimba te iubeste . pe tine te vrea

| shtephan a răspuns:

Iubesc doua lucruri fine: trandafirii si pe tine;
trandafirii dimineata,... iar pe tine toata viata!

Albastru e cerul sub care eu traiesk...Albastrii sunt ochii pe care ii Iubesc:X:X:X

Imi cade o lacrima si nu stiu ce e cu mine, da; un singur lucru insa stiu: mi-e tare dor de tine!

Dragostea se naste din priviri., creste pe buze., si moare prin lacrimi:X:X

Daca as fi o lacrima in ochii tai ma-as rostogoli pe obrazul tau ca sa iti ating buzele. Daca tu ai fi o lacrima in ochii mei nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd

iubeste unul si nu iubi doi, ca din gelozie te lasa amandoi

etc. http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html

Bafta.

| Piticc a răspuns:

Primul " Sa mor daca mai beau". Pana se`ntampla a doua oara. Prima iubire de`o vara. Prima absenta la scoala. Prima oara cand te`ai intors a doua zi de pe `afara.
Exista doar o iubire adevarata si o mie de incercari! love struck
Mai tii minte cand visam si desenam "I love you" pe trotuar"?
Nu mai suport sa te vad plangand. Tu esti un inger si ingerii nu plang. Sunt langa TINE. Stergeti lacrimile si strage`ma in brate. Inchide ochii si uita de toate!
Cateodata cand spun: "Sunt bine!". Chiar as avea nevoie ca cineva sa se uite in ochii mei si sa`mi spuna: "Zi-mi adevarul!
Si am crescut, acum timpul se pare ca ne-a dat peste cap! love struck
Posibil sa n`aibe curaj sa-l infrunte ca il iubeste si ii e greu sa-l uite! •
Bate ceasul noptii in gara. Vise, Tremur. Se duc!
Si era o zi nasoala,cand te-am vazut pasind pe scara,si-ai scos din buzunar tot soarele de-afara.
Vezi in ochii mei iubirebatting eyelashes? E adevarat blushing Dar nu e pentru tine talk to the hand
"Isi urmeaza drumul dar nu mai are nimic, a pierdut tot ce avea de valoare, si acum o doare,o doare destul de tare!
O fata. Care tipa cand o tragi de obraji!:-l Parca e ea. Cea care iti spune "Te Iubesc". In loc de "Multumesc"! love struck
|E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia.
Dragostea e frumoasa. Dar din pacate poate lasa si urme adanci in suflet. Care pot fi daunatoare. Unei noi iubiri mai patrunzatoare! sad
Dupa primul`fum viata nu mai pare dura. E doar o parere. Deci mai trag o tura!
Si-amintesti cand eram mai mici si ne-am jurat ca impreuna vom avea tot ce-am visat; x
-Dacă ai nevoie, știi că sunt aici, strigă-mă si vinoh go on nu-ți face griji.happy
Ia'o de mana si ofera'i toata dragostea ta!; x
Atat. Sper ca te-am ajutat. Sa ai o zi buna. Te pup:*

| Xdw_Madyy_1995 a răspuns:

Dupa primul fum viata nu mai pare dura. E doar o parere. Deci mai trag o tura!