| emilia4ever a întrebat:

Stau la apartament si as vrea un caine micut cum pot sa imi conving parintii?
funda love struck

Răspuns Câştigător
| mihaamihaa98 a răspuns:

He.poti sa le spui ca vei avea foarte multa grija de el.ca ii vei da de mancare.cal vei scoate afara sa'si faca treburile.si apropo daca vrei un caine ia-ti bichon sunt super dragalasi dar ia-ti talie mica. sunt o minunatie.am si eu un bichon si il iubesc foarte mult nu ma pot dezlipi de el.un om mi-a cerut cainele pe 200 euro iar eu l-am refuzat il iubesc prea mult ca sa il dau. sper ca ti-am fost de folos. funda?

3 răspunsuri:
| Dizz a răspuns:

Îmi pare rău că nu ai menţionat câţi ani ai, dar chiar şi aşa. Gândeşte-te că acel "câine mic" creşte şi devine un "câine mare". Mă rog, asta poate depinde şi de rasă. Mai este şi faptul că trebuie scos afară, dat de mâncare, dus cu el la doctor, tuns etc. Şi mie îmi plac căţeii, ba chiar am unul şi dacă părinţii tăi nu sunt de acord au destule motive. Poate că nu te cred destul de responsabilă. Ai putea să le demonstrezi că eşti şi ai putea fii prin alte fapte şi să nu îi mai superi. Altceva nu ştiu ce să îţi zic. În fine... Sper că te-am ajutat. Take care.

| kissbaby a răspuns:

Ce faci fta? Nu stia ca vrei sa ai un caine micut! Ei bine ai putea sa-ti eu unul care nu creste foarte mare, si sa le spui la ai tai ca o sa ai tu grija de toate, si ei nu trebuie sa-si faca griji!winking papa

| mishalovesyou a răspuns:

De obicei cainii mici si de rasa sunt scumpi
deci eu as apela la un maidanez
e micut, dragut si nici nu costa mult
le spui ca nu iti place sa stai singura si ca sa ai un sufletel pe care sa il iubesti si cu care sa te joci iti doresti un catel
daca te comporti frumos o sa fie mult mai usor
le spui ca meriti si ca iti doresti mult si ii rogi din tot sufletul
bafta:*