| SfarsitDeDrum a întrebat:

Stie cineva ceva experimente interesante pentru ora de fizica? puppy dog eyes

Stiu ca erau ceva filmulete pe youtube in care se facea un amestec din apa si ceva praf, il puneai in frigider un anumit timp si dupa ce`l scoteai si daca puneai mana sau altceva pe el se facea gheata instantaneu. stie cineva cum se numeste praful acela si cat timp trebuie lasat in frigider?

Sau alte experimente asa mai interesante `!puppy dog eyes Va rog`!

Multumesc anticipat`!:X

1 răspuns:
| emiliman a răspuns:

I putin mai complicat dar i suuper :X
intr-o sticla cu CO2 pui folie de aluminiu, si BUUMM o super exploziebig grin