| Mircea077 a întrebat:

Stie cineva cum naiba imi pot schimba poza de profil?(pe TPU)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă te loghezi de pe laptop/ PC: click pe avatarul tau, aflat in partea dreapta sus.
Dacă folosești TELEFONUL: apeși pe cele trei linii orizontale, partea dreapta sus.

În rest, se procedează la fel:
Setări cont → Selectează imagine profil→ Răsfoiește (alegi imaginea din telefon/PC) → Salvează profilul

| sabin89 a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu as adersa un mesaj adminilor pentru chestia asta cu schimbatul pozei. Ei tot zic că e asa de simplu, intri colo, dai click colo, ţac pac si gata. Nu e chiar asa. Uitaţi-vă de câte ori apare întrebarea asta. Cred că ar trebui niste instrucţiuni mai clare, în special la ultima fază, aia cu selectează si salvează. Prima fază toată lumea stie că trebuie să mergi la setări cont.

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

Da, era fain să fi existat o funcție individuală pentru schimbarea pozei (direct din imagine, cum se procedează pe Facebook, whatssapp, Instagram), fără să fim nevoiți s-o căutăm printre celelalte opțiuni de la setări. Fiindcă simplitatea niciodată nu a dat bătăi de cap.
Era bine să fi existat și o funcție pentru ștergerea contului, astfel ca omul să nu fie obligat să apeleze mereu la contact, când se dorește acest lucru.
Era fain să (...), dar e bine că avem și atât.winking

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Apesi in dreapta sus pe numele tau si dai la Setari Cont. Scroll down si vei gasi ce cauti.