| banikis a întrebat:

Stie cineva cum se calculeaza media finala pentru. Facultate?

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de facultate... Daca are examen de admitere sau nu... Se ia media de la bac... media de la o materie de baza pentru facultatea pe care vrei sa o faci pe anii de liceu... si media de la examenul de admitere in cazul in care dai examen de admitere. Cel mai bine e sa intri pe site-ul facultatii si sa cauti acolo, ca trebuie sa scrie. Succes!

Janina
| Janina a răspuns:

La mine la facultate se face media aritmetica...insa am inteles ca la unele facultati este in functie de nr de credite pe materie tongue

| Irina a răspuns:

Difera de la facultate la facultate, cel mai bine intri pe site-urile celor care te intereseaza si acolo gasesti sigur la sectiunea admitere.