| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de ce fetele nu au voie sa stea la soare cand sunt pe stop? laughing)

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Cine ti-a zis ca nu au voie sa stea la soare?laughing)

Eu am fost acum cateva zile.trebuia sa-mi vina abia pe 15-16, si m-am si balacit.dup-aia am observat ca imi venisestraight face. Nu am vrut sa-mi stric ziua(mai ales ca venisem de max 2 ore, si nici nu am simtit cand au trecut)si am ramas in continuare.am stat ore bune.nu am patit nimic.numai ca a curs mai mult decat deobicei.in rest.fresh big grin

Te poti baga si in apa daca iti pui ob.

Mai demult era alta mentalitate. daca aveai ciclu nu puteai faci nimic.acum nu mai e asawinking menstruatia nu mai este o piedica.ti-ai bagat ob-ul si poti merge cu bikini etc...

Baftawinking

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca se simt rau si prefera sa stea in casa sau pe un scaun la umbra pana trece, ma mir cum rezista sa mearga la servici cand au menstruatie doar ar trebui sa stea in pat (spre binele lor).

| Alyra a răspuns:

Păi...nu e adevărat că n-au voie să stea la soare. Dacă vor şi au chef pot să facă şi înnot(cum spunea şi life).Nu mă număr printre fetele care pot merge la înnot cu ciclu, din păcate în zilele alea eu sunt ca bolnavă.
În fine... de unde ai scos ideea asta? Stai puţin...eu văd că râzi. Poate trebuia să pui întrebarea la trivia/amuzante.

| BlueBird a răspuns:

Ce asa amuzant ma rog straight face? Daca ai fi fata nu ai mai rade. Normal ca au voie sa stea la soare. Ce treaba are menstruatia cu soarele ma rog waiting?

| AnnnaMarrria a răspuns:

Pentru ca e cod rosu de radiatii b-) laughing
Au mai voieoh go on

| cristi1212 a răspuns:

Da in clocotlaughing Glumesc, scuzehappy Eu auzisem ca n-au voie sa intre in apa, nu ca n-au voie sa stea la soare. Nu vad de ce n-ar putea.

| zafrina a răspuns:

Fiindca se supraincarca si fac poc!laughing)))
n-am auzit de asa ceva in viata mea...

| Petrutzza a răspuns:

Pentru cei care s-au mirat de ce rad. rad pentru ca am auzit tot de la o fata si am miram. suna ciudat si am fost curioasa sa aflu daca este adevarat sau nu si daca da de ce nu au voie. Multumesc pentru raspunsuri. >big grin

| Petrutzza a răspuns:

Ma *