| Victoria a întrebat:

Stie cineva pe ce site pot gasi calendarul olimpiadelor 2009-2010? Am cautat foarte mult pe internet, dar nu am gasit decat fisiere in format pdf, ce calculatorul meu nu le deschide. Imi este necesar, merg la 4 olimpiade anul acesta si trebuie sa vad daca nu coincid datele.

9 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu...Nu au aparut toate olimiadele, insa cateva dintre olimpiade sunt in linkul asta:
http://www.edu.ro/index.php/articles/7735

| arysa a răspuns:

Scuze, acum am vazut ca nu poti sa le vezi in formatul pdf.Incearca aici(e in format word)
isj.bc.edu.ro/Members/biologie/concursuri-scolare/calendarul-concursurilor-si-olimpiadelor-scolare-2009.doc/attachment_download/file

| Victoria explică:

Multumesc pentru link, dar mai este si alta problema: nu gasesc decat intr-un singur loc calendarul, insa nu il pot descarca fara plata.

| Zodiac a răspuns:

Pai ia pdf de pe google.
https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/636 Ai aici link cu Pdf.

| Ioio a răspuns:

Si eu am cautat peste tot pe internet si am intrebat dar nimic.am aceeasi intrebare.habar n-am de unde pot aflasadsper sa gasesti si sa gasesc si eu:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa cauti tot calendarul. Poti sa cauti datele pentru fiecare olimpiada. Le gasesti pe google. Olimpiada de engleza e pe 9 ianuarie, de romana pe 10 ianuarie, de fizica pe 16 ianuarie, de chimie pe 17 ianuarie si de matematica prin martie. Datele sunt pentru fazele pe judet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă lipseşte strălucirea din trecut, olimpiadele şcolare continuă să atragă foarte mulţi elevi. Anual, mii de elevi ai Gorjului sunt antrenaţi în aceste competiţii, unii cu performanţe şi la nivel naţional. Elevii vor intra în vacanţă în 11 ddecembrie 2009, o premieră din acest punct de vedere, dar vor avea olimpiadă în 12 decembrie. E vorba de etapa pe localitate la Limba şi literatura română, găzduită la Târgu-Jiu de CNTV, care va avea în 9 ianuarie 2010 şi faza judeţeană găzduită în aceeaşi locaţie.
Disciplina Matematică, ca şi limba şi literatura română, se adresează elevilor din clasele V-XII, şi are etapa pe localitate în 13 februarie 2010, la Târgu-Jiu la Şcoala Generală "Constantin Săvoiu", iar etapa judeţeană la 13 martie 2010 în aceeaşi locaţie pentru gimnazii şi la CNTV şi CCVM pentru licee. Tot în 13 martie 2010 va avea etapa judeţeană şi disciplina Geografie, tot la CNTV. Limba engleză are un calendar devansat în acest an, cu etapa judeţeană în 9 ianuarie 2010 şi faza naţională în februarie 2010.
De asemenea, informaticienii intră foarte devreme în competiţie, faza pe localitate la 12 decembrie pentru gimnaziu şi 16 ianuarie 2010 pentru licee. Faza judeţeană se va desfăşura la 16 ianuarie 2010 la Grupul Şcolar Energetic pentru gimnaziu şi la 6 martie la Colegiul Tehnic « General Gheorghe Magheru » pentru licee. Disciplinele tehnologice au programată etapa judeţeană în martie 2010 la CNSH şi Şcoala Generală « Gheorghe Tătărescu ».
În această săptămână se desfăşoară faza locală a olimpiadelor de Istorie şi Socio-Umane. Elevii iubitori de istorie se vor întâlni în faza judeţeană la 13 martie 2010 la Colegiul Tehnic « Henri Coandă » iar cei de la Socio-Umane la Colegiul Tehnic « General Gheorghe Magheru ».

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă lipseşte strălucirea din trecut, olimpiadele şcolare continuă să atragă foarte mulţi elevi. Anual, mii de elevi ai Gorjului sunt antrenaţi în aceste competiţii, unii cu performanţe şi la nivel naţional. Elevii vor intra în vacanţă în 11 ddecembrie 2009, o premieră din acest punct de vedere, dar vor avea olimpiadă în 12 decembrie. E vorba de etapa pe localitate la Limba şi literatura română, găzduită la Târgu-Jiu de CNTV, care va avea în 9 ianuarie 2010 şi faza judeţeană găzduită în aceeaşi locaţie.
Disciplina Matematică, ca şi limba şi literatura română, se adresează elevilor din clasele V-XII, şi are etapa pe localitate în 13 februarie 2010, la Târgu-Jiu la Şcoala Generală "Constantin Săvoiu", iar etapa judeţeană la 13 martie 2010 în aceeaşi locaţie pentru gimnazii şi la CNTV şi CCVM pentru licee. Tot în 13 martie 2010 va avea etapa judeţeană şi disciplina Geografie, tot la CNTV. Limba engleză are un calendar devansat în acest an, cu etapa judeţeană în 9 ianuarie 2010 şi faza naţională în februarie 2010.
De asemenea, informaticienii intră foarte devreme în competiţie, faza pe localitate la 12 decembrie pentru gimnaziu şi 16 ianuarie 2010 pentru licee. Faza judeţeană se va desfăşura la 16 ianuarie 2010 la Grupul Şcolar Energetic pentru gimnaziu şi la 6 martie la Colegiul Tehnic « General Gheorghe Magheru » pentru licee. Disciplinele tehnologice au programată etapa judeţeană în martie 2010 la CNSH şi Şcoala Generală « Gheorghe Tătărescu ».
În această săptămână se desfăşoară faza locală a olimpiadelor de Istorie şi Socio-Umane. Elevii iubitori de istorie se vor întâlni în faza judeţeană la 13 martie 2010 la Colegiul Tehnic « Henri Coandă » iar cei de la Socio-Umane la Colegiul Tehnic « General Gheorghe Magheru ».

| onesteanca96 a răspuns:

Olimpiadade romana mihai eminescu este pe 12 dec locala asa sp ceva daca flu ceva va sp:*