| ioana181 a întrebat:

Stie cineva un cuvant care nu rimeaza cu altul?

Răspuns Câştigător
| MaryTm22 a răspuns:

Codru laughing Nu are rima!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru MaryTm22):

Modru rimeaza cu codru si inseamna posibilitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryTm22):

Codru ~ Cadru ~ Coriandru happy Deci are rima...

| glowingindark a răspuns (pentru MaryTm22):

Codru sobru

| lonelyy7 a răspuns (pentru MaryTm22):

Cum adica? (sunt doar exemple, nu sunt adresate tie) codu', mortu', sa mori tu, sobru, nostru, de vorba cu, vezi sa nu, născu, portu', hip-hopu', poti tu, postu', prostu', costu', rostu', etc.

45 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pedofilworried? laughing
Sincer...nu imi vine nimic acum.big grin
Dar...asteapta putin...va cauta alllllinnna pe gogu` si iti zice ea imediatwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia):

Pedofil ~ Civil ñu cred cà èxìstà cuvñt fàrà rìmà!

| lonelyy7 a răspuns (pentru Silvia):

Zoofil, clorofil, profil, oribil, stil, textil, mobil, ostil, D-O FI La anul, n-om vedea cu bine,

| juniper a răspuns:

Portocaliu tongue

| MM a răspuns:

Calti ( fire rămase de la dărăcitul cînepii sau inului)

| deejayra a răspuns:

Bulz? ...stiti voi... un preparat romanesc

| lonelyy7 a răspuns (pentru deejayra):

Cica nu rimeaza nimic cu bulz, te rog sa ma scuzi, tu te auzi? Fac abuz de rime de parca ar fi personal sunt cam confuz de ce n-a listat cineva un cuvant care chiar sa nu rimeze, cei din comentarii mai trebuie sa exerseze ca sa mi poata da o adevarata provocare fratioare

| alexdop21 a răspuns:

Hmmm... nu prea... dar interesante ideile celorlalti. big grin

| pisoias29 a răspuns:

Hmm pei sa vedem, nu ar trebui sa fie asa greu, de fapt rimeaza cu orice cuvant care se termina in "tul"...cum sunt spiritul, iubitul, cuvantul.Nu suna prea bine dar de obicei sunt cuvintele care se termina in litera "t" si sunt articulate... iubit + articolul "ul" devine iubitul si etc happy sper ca am fost de folos

| dya_2845 a răspuns (pentru pisoias29):

Spirtul-birtul iubitul-spirtul cuvantul-mormantul

| pisoias29 a răspuns:

Se pare ca am inteles gresit intrebarea ta laughing am crezut ca intrebi ce cuvant rimeaza cu "altul", sa vedem un cuvant care nu rimeaza cu altul... ce spui despre "restaurant" sau "carunt" cuvinte cu, care inchizi la celebrul joc fazan happy

| dada a răspuns:

Oranj

| anonim_4396 a răspuns (pentru dada):

Deranj...

| Mihaela_2782 a răspuns:

Numar= umar
portocaliu=diliu laughing
calti=culti
era un cuvant fara rima dar nu mi-l amintesc acum...

| DeeDee28 a răspuns:

Eu nu cred ca este un astfel de cuvant...pentru ca sunt mii de cuvinte in limba romana si noi nu le cunoastem pe toate....asa ca pe undeva se gaseste rima pentru fiecare cuvantwinking

| Lola_5953 a răspuns:

Numar

| IamIce a răspuns:

Oranj deranj laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altul-... nu stiu va zic mai tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portocaliu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preanaltul

| lonelyy7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate voiai sa zici preaînaltul dar o dai prea în altul gen alt cuvant le las pe foaie purtate de vant vezi c am mai raspuns si la alte comentarii care au zis ca nu rimeaza anumite cuvinte, ce scenarii hilarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preanaltul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu celebra? ce rimeaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zebra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as gandi la oranj dar totusi rimeaza cu deranj laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prenealtul rimeaza cu preainaltul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restaurant-aberant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celebra - algebra, vertebra, febra, zebra, fibra
Intrinsec- aztec, amestec, demisec, esec, fursec
pedofil - zoofil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portocaliu
cine dreacu nu stiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedofil=Mobil :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirat

| lonelyy7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mirat? asa o sa fii tu cand vezi c am rimat dar stai asa ca n am incetat e chiar un cuvant amuzant am si schimbat rima ca eu ma joc pot sa fac asta nonstop s n top si nu zic de foaie gen top de foaie stii ce zic ca eu nu s o oaie din turma nu poate nimeni sa mi calce pe urma nici macar propria mi umbra imi umbla departe de mine ca ne-am certat si uite ca m-am intors fara sa fi incercat la rima din start

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pireu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rimeaza cu happy?

| lonelyy7 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Cum sa nu rimeze nimic cu moft te vad oft-icat ca am rimat dar daca e sa zici c-am trisat ca nu le-am scris legat atunci greseala mea ma autodeclar vinovat dar vino v arat eu tie si altora cat de usor rimez la ora asta si chiar oricand nu exista cuvant caruia sa nu i gasesc rima dar hai ca ma intorc ca nu stam la tronc_aneala si nici nu mi-ai picat cu tronc rimeaza chiar cuvantiele oft si soft nu s prajit maxim copt ma simt mort

| lonelyy7 a răspuns (pentru lonelyy7):

Cuvintele voiam sa scriu nu cuvantiele

| Stefan_7266 a răspuns:

Intrinsec...

| lonelyy7 a răspuns (pentru Stefan_7266):

Cum sa nu rimeze nimic cu intrinsec eu n o dau sec asta nu i secret s destept astept sa dai un cuvant care chiar sa n aiba rima eu nu scriu eu fac scrima dar poate n o sa ti convina ca aberez si nu mai rimez cu ''intrinsec'' INTRI N SECtia de politie si ce sa vezi numai hoti toti zi-mi daca poti sa ma contrazici nu prea conteaza ce zici ca deja ti-am demontat raspunSUL, sunt ca SULeiman, magnific nu ma identific cu, cuvantul mizilic stii ce zic? diSEC broaste care se vad printi ma murdaresc la gura de furSEC si hai ca deja ma plictiSESC

| eubettyrose a răspuns:

Grajdbig grin