| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Stie cineva un tratament pentru regenerarea parului?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Uleiul de ricin, pe care il gasesti cu maxim 5 lei in farmacie, va regenera doar radacina si va accelera cresterea parului.
1.Pui recipientul intr-un bol cu apa calda spre fierbinte;
2. Apoi deschizi recipientul si iti aplici ulei in par;
3. Prinzi parul pentru a nu unge toata casa si te pui la un film, iar dupa cel putin o ora te speli bine pe cap.
Dupa ce ti-ai spalat parul si l-ai sters(foloseste un tricou din bumbac in loc de prosop, acesta este mult mai moale) aplica-ti in par putin ulei de nuca de cocos pe care il gasesti la plafar cu aprox 20 lei si lasa-ti parul sa se usuce natural. Parul tau va arata mult mai bine si va fi si mult mai hranit si il vei ajuta si sa se regenereze mai repede.
Pentru un plus de hidtratare poti inlocui samponul obisnuit cu unul care contine keratina sau ulei de argan, la fel procedezi si cu balsamul de par.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand se poate regenera doar radacina parului, nu si parul ars sau distrus din cauza aparatelor electrice sau a vopselei de par.
Deci, uleiul de ricin sau uleiul de nuca de cocos, se incalzeste un pic si se pune cu un tampon de vata, direct la radacina parului (nu pe firul de par), se acopera capul cu un prosop mai uzat si se lasa minim 2-3 ore.
Se spala cu sampon si conditioner in mai multe ape, se clateste foarte bine si va iesii foarte moale, matasos si lucios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,dar poti folosi sampon regenerant sau sa intrebi frizerul cu ce sampon te-ai putea spala.