| DiianaaaaStefana a întrebat:

Stiti o carte in care sa fie un adolescent sau o adolescenta care duce o viata aparent normala, modesta si fericita, dar de fapt totul se ruina cand ajunge acasa pentru ca familia lui / ei nu se poate numi tocmai familie... iar personajul principal e prea indurerat si gandeste diferit de ceilalti, chiar daca nu se observa cand e cu prietenii si cade intr-o depresie? *sau ceva asemanator*
Dau funda.

1 răspuns:
| OQdpNet a răspuns:

Ai putea incerca ceva de Charles Dickens - Oliver Twist. Sau mai degraba Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade.