| byenkutzyk a întrebat:

Ce ziceti?laughinglaughinglaughingMai e la moda sa fi virgina pana te casatoresti?happyAdica pana la 24-25 de ani?laughing...Si daca te-ai pastra pana in noaptea nuntii, iar atunci sa ai ghinionul sa nu sangerezi, ce ai crede? Cum te-ai simti? Dar mai ales ce crezi ca ar crede cel care te-a luat de nevasta despre tine?laughingwinking

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, trebuie sa iti pese numai de tine si atat! Nu exista " la moda " ca sa fi virgina. Asta e o optiune de a ta,- deloc demodata -, sa te daruiesti prima oara aceluia, pe care il iubesti si pentru. care, primesti binecuvantarea celui de sus. Este sau nu la moda? Ce te intereseaza asta, atata timp cand nu mai exista fete nici la 10, 12 ani? Sincer, uneori esti multumita doar, ca tu ai fost corecta si nimic mai mult... S-ar putea ca cel pentru care te pastrezi virgina, sa fie o " lepra ", un caracter infect si sa nici nu aprecieze aceasta ...Sau, poate sa ai parte de un om minunat, extraordinar, cu care sa imparti fericirea si iubirea voastra si care sa dea dovada de intelegerea si aprecierea cuvenita si asta ar face din caminul vostru, unul de neclintit, bazat pe iubirea ce o visam si ne-o dorim cu totii...De ar fi sa iti spun sa ramai " pura", as fi socotita demodata, sigur, ca numai tu poti alege si decide asta... Iti doresc sa ai parte de un om carte sa te merite, atunci cand va fi sa fie vremea... Cu stima si consideratie pentru. asa o intrebare si sa stii ca se intampla sa nu sangerezi in noaptea nuntii si sa fi un om cinstit, atunci ai un himen elastic care poate sa nici nu se rupa deloc si nici sa sangereze, insa doar sotul cunoscandu-te, sa stie sa te creada si aprecia; mersul la un medic te poate salva din incurcatura asta, pe loc sau inainte de aceasta noapte! Lucien. ( citeste pe net despre acestea si ai sa cunosti mai multe ).

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Moda?!? laughing.Iti spun eu care e moda. Pustoaice de 13 ani insarcinate, pustani de 14 ani tatii unor copiii facute cu fete de 25 sau mai mult, sexul cu animale, masturbarea cu periutele de dinti si avorturi pe banda rulanta...
Asta e moda si imitatia de societate si civilizatie in care traim.

cami
| cami a răspuns:

Ce conteaza ca n-am sangerat din prima... Sangerez din a doua oara laughing
Nicicum.
Ce-as crede ca-ar gandi el? Ori ca eu am himenul elastic, ori ca el e un natang.
Nicidecum, n-as concepe idee sa n-aiba incredere in mine.

| SweetCandy a răspuns:

La moda nu mai e nimic in ziua de azi,... daca m-as casatori si nu as sangera iar el ar stii ca-s virgina si vazand lipsa sangerari nu m-ar mai crede, as divorta a 2a zi...si vb foarte serios, insa sunt destul de sceptica in ceea ce priveste virginitatea pana la 25 de anistraight face

| yuli10 a răspuns:

In primul rand, nu se mai casatoreste nimeni la 24-25 de ani, ci pe la 28-30 pentru ca e absurd sa te arunci intr-o casnicie daca nu ai un loc stabil de munca sau o locuinta.
si in al doilea rand nu e vorba de "moda", eu sunt de parere ca e bine sa ai o viata sexuala cu partenerul tau inainte de casatorie pentru ca e si asta un aspect al relatiei. trebuie o potrivire. si nu cred ca vrea cineva sa isi petreca luna de miere stresandu-se cu lectii despre sex. in plus, e nevoie de ceva timp pana doi parteneri ajung sa se cunoasca in pat, pana se invata trupurile lor unul cu celalalt.
deci parerea mea este ca viata sexuala ar trebui sa inceapa in jurul varstei de 18 ani, sau mai tarziu daca femeia nu se simte pregatita emotional.

luciana
| luciana a răspuns:

Multumidu-ti de apreciere, m-ai onora, daca ai dori mi te alaturi prietenilor mei. Aceiasi, Lucien.

| Adyna_2391 a răspuns:

Nu cred ca virginitatea unei fete tine de,, moda''...fiecare fata trebuie sa o faca cand se simte pregatita.nu cred ca e o varsta anume la care iti poti incepe viata sexuala.important e sa fi tu pregatita si sa alegi persoana potrivita...winking

| silvio a răspuns:

Depinde, de la om la om...
pe mine, de exemplu, nu ma intereseaza niciodata "ce e la moda", fac ce-mi place si ma port cum imi place...
in privinta casatoriei, ca sa mearga, trebuie sa te gandesti la ce va fi, si cum sa faci ca sa fie bine, nu la ce-a fost...
capisci? happy

| troxanici a răspuns:

Faina intrebare!hee hee, eu cred ca cel mai important lucru este sa-ti urmezi instinctul, iar daca persoana in cauza considera ca cel mai bine e sa ramai virgina pana la casatorie, de ce nu?
Acum depinde si de barbat, daca el te iubeste intr-adevar si rezista sa te astepte, eu cred ca e destul de ok.
Mai exista desigur, fete care doresc sa-si 'incerce' partenerul iar daca nu sunt de acord cu prestatiile acestuia, nici nu se mai gandesc sa continue relatia, intelegi ce vreau sa spun nu? laughing
Sa stii ca poate fi un adevarat ghinion daca nu sangerezi, mai ales daca persoana de langa tine pur si simplu nu te crede, dar eu cred ca un baiat care nu este la prima experienta sexuala, poate stii si poate 'simti', daca fata a fost virgina sau nu, mie personal nu mi-a curs sange cand am avut primul contact sexual, deci se poate intampla, depinde de organismul fiecarei persoane happy!
Si eu mi-am pus de multe ori intrebarea aceasta cu ghinionul de a nu sangera, dar in cazul romilor, stii ca ei au o traditie cu 'cearceaful', care in koaptea nuntii trebuie aratat lumii, pentru a se stii daca fata este virgina, iar daca aceasta a fost virgina si nu i-a curs sange, lumea va considera ca nu este virgina... naspa pentru ea nu?

In concluzie, daca persoana de langa tine te iubeste, eu cred ca te va putea astepta pana in noaptea nuntii si te va crede, daca ai fost intr-adevar virgina, chiar daca nu ti-a curs sange nu?

| danutzyscorpyon a răspuns:

Nu mai e smug

| alexander139 a răspuns:

Pentru siguranta, iei o adeverinta de la ginecolog eventual care sa contina o poza in amanunt cu himenul intact, te si documentezi cu ocazia asta despre flexibilitatea lui si cred ca totul va fi okhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza penala e... Daca nu va potriviti la pat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tu crezi ca merita, atunci ramai virgina, nu cred ca cineva in societatea moderna ar mai aprecia gestul, dar pentru tine, ca esti aparata de neajunsuri gen sarcina, boli cu transmitere... tu alegi.