| sokeging a întrebat:

Stiu ca e ciudat, dar am 18 ani si 0 friends, cand era mic copil nu eram prea sociabil si nu pot spune ca am avut succese in ami face prieteni...Insa m-am schimbat cu timpul si sunt mai sociabil cu oamenii,insa,nu stiu eu vorbesc insa oamenii din jur nu vor sa comunice cu mine,pe retele de socaializare eu ii caut si incerc sa port o conversatie ce devine un monolog,prezenta mea pentru ei nu are importanta, dar ii vad cum se impretenesc cu unii de 2 zile si zici ca se cunosc de o viata intreaga.De sarbatori eu sunt signur,nimeni nu mi-a trimis nicio urare de sarbatori, nu vreau sa raman fara prieten dar ceva nu merge, si nu stiu unde gresesc de nu am parte de niciun prieten...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu in 26 de ani de existenta am un singur prieten, important nu e sa ai multi si cativa adevarati ma intelegi

| RaulB1997 a răspuns:

Probabil ca inca nu stii ce subiecte sa abordezi intr-o conversatie, indiferent daca pe FB sau in realitate, si restul nu te gasesc interesant.Trebuie sa ai mai mult tupeu, sa nu fii prea amabil, dar nici un insuportabil.Vad ca avem aceeasi varsta, eu am dat la facultate anul asta, dupa ce am gatat cu liceul, si stau la camin.Acolo incepi de la zero, oameni noi, fete noi, toti studenti. Poti sa incepi de la zero in modul asta, te faci remarcat prin alte metode fata de cele vechi ale tale.Acesta e un exemplu de ce ai putea face, nu stiu daca poti sau daca vrei sa ajungi acolo, dar sper ca te-am ajutat.