| ingeras14 a întrebat:

Stiu ca ii o intrebare proasta, da ce inseamna de fapt emo? Am mai gasit pe google ceva da tot nu am inteles.

Răspuns Câştigător
| akma a răspuns:

Emo vine de la cuvantul emotional. Exista doua stiluri emo: stilul de imbracaminte si stilul de viata. Majoritatea adolescentilor adopta decat stilul de imbracaminte, nestiind neaparat ce inseamna emo. Emo nu inseamna sinucidere, taiatul venelor etc., cei care traiesc in stil emo nu se integreaza social, ori din cauza parintilor, ori pentru ca nu stiu sa-si faca prieteni, si incep sa creada ca nu sunt iubiti sau ca nu sunt buni de nimicic. De obicei se imbraca in negru ca sa arate ca au sentimente negative si isi fac frizuri ciudate ca sa atraga atentia. Cei care doar se imbraca emo sunt atrasi de stilul vestimentar.

13 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Emo is aia cu parul brunet cu shuvitze roz si bretonul in ochi se imbraca negru roz tenishi. Si se taie ca sa simta durerea.

| marsy a răspuns:

Emo sint persoanele emotionaLe...

| kitty_8919 a răspuns:

Emo sunt niste copii emotivi care se taie cu lama....se imbraca in negru si sunt tot timpul suparati le lipseste zambetul

| viki a răspuns:

Emo sunt aia care plang toata ziua.big grinsi se imbraca ciudat si cu parul pe fata. se taie cu lama si isi doresc sa moara.big grin

| YoSeBbY a răspuns:

Emo sunt tinerii din ziua de azi.
sunt imbracati in negru si incearca deseori sa se sinucida

| BuMeRaNg a răspuns:

Emo e in primul rand o porcarie.phbbbbt...laughing... da recunosc ca-mi place stilul lor vestimentar dar atat.laughing...deci...EMO...un grup de copii care incearca sa atraga atentia prin nebuniile pe care le fac.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce se imbraca emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo e un grup de satanisti... cel putin asa cred...cand esti emo uiti de cei din jur iti formezi singur grupul tau de prieteni de ex:se duk in imintir rascolesk morminte isi taie venele...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo e un grup de satanisti...cel putin asa cred...cand esti emo uiti de cei din jur iti formezi singur grupul tau de prieteni de ex:se duk in imintir rascolesk morminte isi taie venele...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna umanitatea

| Adeellee a răspuns:

Ce raspuns inteligent lonelyshadow laughing))))rolling on the floor))))))a inteles sigurlaughing

| carmenkamy22 a răspuns:

Emo vine de la cuvantul emotiv...deci emo nu inseamna eu ma omor sau ceva de genu...

| rely a răspuns:

Emo inseamna durere suferinta singuratate sa fi emo nu chiar asa de greu ei au stilu lor voi aveti stylut vostru eu sunt o persoana emo sa spun ce anseamna emo nu trebuie sa scrii si trebuye sa explicti da vrei sa afli mai multe ce anseamna emo intra pe id meu : suflet_inchys_satmih va astept si anca cine nu incercaty sai judecaty si mai intai vb cu ei si sa vedety ce suflet au ca :*:*:*:*v-am pupat:*:*:**: