| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca intrebarea suna cam ciudat... Dar m-am saturat ca atunci cand merg pe strada sa strige baietii chestii gen: "ce-mi plac tzatzele tale, jur" sau "ce cur ai iubire" si sa bage vrajeli gen cred ca te cunosc de undevathinking si eu: de unde? si ala sa zica din visul meu sau sa strige ce boooona esti etc. Chiar m-am saturat si ma simt foarte prost ca imi zic chestii de genu. Si nu ma imbrac ca o parasuta sau ceva de genul, ma imbrac decent si normal. Ce sa fac sa ma lase in pace? O data eram cu scoala undeva si un baiat m-o prins de mana si nu imi mai dadea drumu, pana la urma am reusit sa scap de el dar m-am simtit penibil. Ce sa fac sa ma lase in pace?
Va rog fara mistouri, n-am postat asta sa ma laud sau mai stiu eu ce, de aia am si pus-o de pe anonim.

9 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

In general, la varsta asta baietii sunt atrasi de fete/femei frumoase. Ceea ce inteleg ei prin"frumoasa"este ca o fata sa aiba sanii mari, un fund bombat iar apoi se uita la fata ei.Comportamentul,inteligenta le descopera mai tarziu... daca le descoperahee hee
In general, tipul asta de baieti(adica aproape toti)nu vor o relatie serioasa ca tine ci vor sa se dea mari.

Nu ii baga in seama.Treci mai departe cu capul sus.
Poti sa ii iei la misto, sa le dai peste nas, sa le spui replici ironice.
Poti sa-ti faci un prietenhappySi mai bine...Si sunt sigura ca o sa te protejeze ellove struck
Nu te mai stresaoh go onAsa sunt toti.Toate fetele o patesc la un moment dat:*

| HBK a răspuns:

De ce trebuie sa le dai apa la moara, ii bagi in seama iar asa le dai importanta si curaj sa continue cu aceste tertipuri.Important este sa nu asculti, sa nu auzi toate aberatiile, doar ce iti convine tie.

soothe
| soothe a răspuns:

Emigreaza, sau mai asteapta vreo 30 de ani (ori imbatranesti ori se schimba Romania)

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Io le raspund le zici ba ai vre o prblema sau ceva de genu;-j

| perla a răspuns:

Probabil ca arati bine. bravo tie. lasa-i sa vorbeasca in Italia se spune cand unul te deranjeaza,, vrei sa chem caraabinierii,,? sau mai frumos,, Va fan c. lo,,

| vintageheart a răspuns:

Ori ii ignori, ori spune-le vreo 2 vorbe care sa doara happy

| BrUnEtA_2704 a răspuns:

Deci...nu esti sngura.si eu patesc la fel. da cu 2 palme.am rezolvat.Raspunsul este.sa ii ignori.si daca nici atunci nu te lasa in pace. dale 2 palme peste fata.si.cred ca s-a rezolvat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar trebui s ate simti penibil pentru apucaturile altora la adresa ta ar trebui tu sa te faci ca nu ii auzi sa razi de ei sa le arati ca esti mai presus de ei si sa pui la suflet atunci cand un baiat iti spune ca esti frumoasa si nu sexy... sa stii ca nu esti singura fata de care se iau se iau si de mine dar eu nu le arat interes si ma fac ca nu observ ca vorbesc cu mine deci nici pe tine nu ar trebui sa te faca sa te simti rau apucaturile altora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta patesc majoritatea...eu nu-i bag in seama

l mine ii si mai naspa ca baieti d l me dlbloc parks obsedati...

m iau in brate imi pune mana p cur uneori p tate si eu ca s m lase in pace ii garii, dfapt le bag unghiile in mana si le las semne, ba chiar imi aduc aminte ca vara treqta vreo 3 dintre i erau plini d zgarieturi p maini. a si au vreo 15 16 ani deci nau minte ca aia mari nu fac asa