| Raul a întrebat:

Stiu ca nu ar trebui sa ma uit la filme de groaza daca imi este frica dar de curand m-am uitat la 28 weeks later...si de atunci am cosmaruri in care sunt urmarit de acei infectati si ma trezesc brusc noaptea, transpirat si nu mai suport... ce imi sugerati sa fac?sad

10 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Ce sa faci? ...sa nu mai vizionezi astfel de filme, care nu fac altceva decat sa dezvolte fricile noastre... Uita-te la filme de dragoste, aventuri sau orice altceva...trebuie sa-ti placa si un alt gen...Cauta sa mergi la teatru...impactul este mai puternic ca la film...vezi comedii... avem piese atat de bune pe scenele teatrului nostru... Daca nu vei mai viziona filme de groaza, sigur iti va disparea si cosmarurile...Succes!

| Bloo2 a răspuns:

Mda...as vrea sa vad si eu un film horror care sa ma sperie asa cum te-a speriat si pe tine laughing.

| adeana a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la film. sa te uiti la altele (nu de groaza, ca esti prea impresionabil) si sa gasesti alte activitati la care sa te concentrezi, sa-i dai creierului tau de lucru.
Lasa lumina aprinsa o perioada, ca sa vezi ca nu e nimic care sa-ti faca rau. E nasol sa ai asa vise, te trezesti mai obosit decat te-ai culcat. Daca nu iti trece, incearca sa vb cu un psiholog.

| Raul explică:

Sa sti ca in vis parca am auzit ceva dar bleach sa vezi un infectat dala in film e una dar sa vezi un fata in fatacrying(... da e foarte nasol parca as fi intr-un joc laughing ...si despre arme ce sa mai zic le vad si cand vreau sa pun mana pe el, nu stiu parca dispar su nu mai sunt acolo...nu mai vreau cosmaruriicrying

| Raul explică:

@ gbrltdr multumesc pentru sfat dar am vazut acel film o singura data...si am mai vazut filme de comedia, aventura dupa ce am vazut acel filmsad

| Raul explică:

Am incercat cu melodii, dar nu merge...simt ca o iau rara

| Raul explică:

@bloo2 mai nu ma speriat dar cosmarurile, sa-i vezi pe,, viu,, ca sa zic asa e foarte nasol

| ariana10 a răspuns:

Am trecut prin asa ceva, obisnuiam sa ma uit vineri seara la fenomene stranii pe discovery, pana ce am vazut un episod deosebit de infricosator de atunci in fiecare seara nu puteam sa adorm caci mi se parea ca vad acele fantome la mine in casa si am intrebat-o pe mama ce sa fac si mi-a sugerat sa ma spovedesc la biserica, m-am dus i-am spus preotului despre aceste lucruri si incepand din seara aceea am inceput sa adorm linistita ca inainte, asta am facut eu, depinde de tine ce poti sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este cam naspa ce spui tu thinking Eu noaptea nu prea reusesc sa dorm si ca sa ma ia somnul ascult o melodie relaxanta si foarte frumoasa dealtfel : Relaxing - Sounds of Nature - Piano Solo. O asculti la mp3 si sper sa adormi pe melodia asta ca sa ai un somn cat mai linistitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu ai incercat cu melodia mea big grin