| stotel a întrebat:

Am cosmaruri groaznice in fiecare noapte si nu stiu cum sa scap de ele! Ce imi sugerati? Nu mai pot asa, ma trezesc noaptea si nu mai pot sa adorm sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cosmarurile tale au o cauza!
Ai vorbit cu un psiholog?

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa nu te tresezi atat in cursul zilei, iar fiecare seara sa bei o cana de lapte calduta.
Daca nu trece in 2-3 saptamani, apeleaza la un psiholog bun.

assiris
| assiris a răspuns:

Care este activitatea ta in decursul unei zile?

| mioara a răspuns:

Consulta un dr

| mioara a răspuns:

Du-te la un preot si te spovedeste

| Ronin a răspuns:

Iti pot recomanda niste produse naturiste
citi ani ani?

| sergiu2525 a răspuns:

Eu propun o comedie dinaia gen bad boys, ace ventura tom si jerry ce vrei tu inainte de culcare, o rugaciune sincera la dumnzeu.mai mult de atat nu cred ca se poate.

| rolly14 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa mananci inainte de culcare mancaruri grele pentru ca iti provoaca vise urate... cel mai bine este sa mananci un iaurt alb si sanatos...asta este parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la Preot. Si eu am avut cosmaruri de genul ca ma omoara cineva etc. si cu o rugaciune de dezlegare la preot ortodox am scapat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi problema am si eu.ma trezesc tot la 3 ore, uneori mai des...am vreo 2-3 cosmnaruri pe noapte...nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu cosmaruri, au incaput de vreo 3 saptamani, dar nu numai eu ci si iubitul meu si culmea ca avem aceleasi vise,, cosmaruri,,. am visat un om orat si se facea din ce in ce mai urat. si se indrapta spre mine.ma trezeac noapte si nu mai pot dormi de frica asa de urat si de real mi se pare, si pur si simplu incep sa plang de frica.am sa merg la un preot pentru. am ceva dusmani si cred ca 99, 9 la suta a facut ceva farmece pe mine. apropo, voi ce mi-ati sugera sa merg la un preot sau la vrajitoare?

| Uratu140 a răspuns (pentru anonim_4396):

La un preot normal vrajitoarele iti iau toti banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu visez de exact 3 ani in fiecare seara si ziua daca dorm dupa amiaza visez urat.pentru mine a inceput sa fie ceva ff normal.simt ca nu mai am sa scap de cosmarurii niciodata.

| IoanaSorina a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asa si eu..tot timpul cand dorm am cosmaruri straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana de curand nu am avut probleme cu, cosmarurile, decat asa... o data la nu stiu cati ani. dar am cateva zile cand numai cosmaruri am.ma trezesc speriata, si daca adorm inapoi, visul se continuasadde ex azi noapte am visat tornade ca se apropiau de minesi ma inconjurau si nu puteam sa fugsad m-am trezit, tremuram toata, ma luase si frigul. iubitu dormea...si orice zgomot mi se parea ciudat, nu puteam sa mai adorm ca eram concentrata la zomote. e foarte urat, mai ales ca teama mea cea mai mare este de tornade.imi ingheata inima cand mai vad cate un filmulet cu tornade, sau doar simplu cuvand cand il aud.sad se considera fobie?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cosmaruri ( bine nu in fiecare noapte) bunica mea sta la tara si vecina ei fata in fata cu ea are un grajd la care visez urat de ccand aveam 5-6 ani nu scap de el de cate ori visez ma trage inauntru ceva deci nu eu ma duc parca nu imi controlez corpul + ca am avut cateva cosmaruri in drum dar nu m-au afectat cand am dormit in cort e marginea drumului in fine credeti ca acel grajd in cosmar ar fi iadul? in fiecare seara imi spun rugaciunea dar de cate ori fac asta imi este frica de parca as fi langa o fantoma sau un spirit rau, eu am cumparat casa de la o femeie batrana vaduva, oare camera mea era camera in care i-a murit sotu? aaaaaaaaah urasc cosmarurile ce sa fac m-am spovedit anul asta si am sa o mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea o longurita de somnifer

| swagMeOutBitch a răspuns:

Incearca sa mananci ceva usor seara, dar totodata si hranitor.si mie mi se intampla, dar ce zic eu mi se intamplahee hee p fiecare seara am cosmaruri...o sa incep si eu sa ma rog[-o

| mafiotu00 a răspuns:

Spune asta in fata unei icoane :

Cruce-n cer, cruce-n pamant
Cruce-n perna pe care ma culc
Cruce-n masa, cruce-n casa
Cruce-n cei patru pereti ai casei.
Maica Domnului la fereastra
Dumnezeu cu noi in casa
Toiagul lui Dumnezeu,
Sub capataiul meu.
Inger ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnneazeu
Roaga-te la Dumnezeu,
Pentru sufletelul meu.
Din zi in noapte
Pana in ceasul cel de moarte.

| mafiotu00 a răspuns:

Spune asta :
Cruce-n cer, cruce-n pamant
Cruce-n perna pe care ma culc
Cruce-n masa, cruce-n casa
Cruce-n cei patru pereti ai casei.
Maica Domnului la fereastra
Dumnezeu cu noi in casa
Toiagul lui Dumnezeu,
Sub capataiul meu.
Inger ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnneazeu
Roaga-te la Dumnezeu,
Pentru sufletelul meu.
Din zi in noapte
Pana in ceasul cel de moarte.

Cruce in cer, cruce pe pamant,
Cruce in locul in care ma culc!
Acolo unde e Sfanta Cruce, Dumnezeu e in casa,
Maica Domnului la masa.

Eu robul lui Dumnezeu, (numele),
Cand ma culc, ma odihnesc,
Imi fac semnul Sfintei Cruci.
6 ingeri ma pazesc,
Dumnezeu imi este mila,
Sfanta Cruce mi-e lumina,
In scutul de aparat impotriva dusmanilor,
Tuturor vazutelor si nevazutelor.
Amin!

sper ca te-am ajutat

| cretuclaudiu a răspuns:

Eu as zice sa aprinzi becu or sa dormi cu parinti tai sai sa mergi la un psiholog sa bei un ceai cald.Bafta.Funda?

| GreuDeUcis a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru tot cosmaruri numai ca la mine e altceva cand atipesc ma trezesc dar ma trezesc din locul unde am atipit unde m-am culcat ciudat este ca in visul meu cineva isi ascute cutitele sau ceor fi ele asa deci dupa aia cobor pana la bucatarie si apare un tip cu fata arsa si cu niste cutite p care ascute si de aici incepe tot cosmarul nu mai stiu ce sa fac am fost si la psiholog nimic tot asa.
Tu din cosmarul tau ai retinut ceva?

| Molnar_Stefania_1994 a răspuns:

Ale mele sunt şi mai şi dar le trec bine şi las să se întâmple
înainte de-a te culca încearcă să vezi partea bună la sfîrşitul fiecărei zile

| alecsa_4753 a răspuns:

straight faceaceiasi problema o am si eu.si nu ca nu ma rog.seara.happyca in fiecare zi imi zic rugaciunea, simt ca innebunesc.visez tot felul de morti.si ma trezesc la 4 sau 5 si gata somnustraight face

| Jack_6506 a răspuns:

Mai dar pe stotel nu-l intereseaza ce cosmaruri aveti, si nici pe noi cei care citim, ci ne intereseaza o metoda de a scapa de ele! deci nu mai postati tot ce visati voi noaptea, ca pur si simplu nu ne intereseaza!