| Lumeauneiadolescente11 a întrebat:

Stiu ca va suna ciudat.
Stiti vreo modalitate cum sa fiu mai sociabila?
Mereu cand chiar am o stare buna sa vorbesc cu cineva..parca ma opreste ceva..de obicei sunt timida

Răspuns Câştigător
| Henrypericolpublic a răspuns:

Pai va trebui sa-ți iei curaj sa o faci căci altfel nu vei evolua și nu vei avea mulți prieteni.Prietenii la rândul lor sunt folositori. Încearcă sa te gândești ca nu se întâmplă nimic dacă incerti si te faci de rușine te gândești ca viața ta nu depinde de ăsta. Tu poți manca/juca/dormi/ce faci tu în continuare și ce spun alții nu te opresc din asta. Încearcă și pana la urma ei reuși tu.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de o schimbare si cu timpul vei invata sa comunici altfel cu cei din jur.
Incearca activitati noi.

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa te eliberezi de inhibitii. Analizeaza motivele care te opresc sa vorbesti cu lumea si incearca sa te convingi pe tine insati ca acele motive nu sunt bune si nu ar trebui sa le lasi sa te opreasca.