| daffyduckk a întrebat:

Sunt o fire mai timida de felul meu, mereu am fost asa, dar an de an am mai evoluat putin si mi-am facut curaj la anumite lucruri. Sunt intr-a 10-a si as vrea sa pot sa raspund si eu la scoala atunci cand stiu, dar parca ceva ma opreste sa ridic mana sau sa vorbesc, chiar daca stiu raspunsul sau daca stiu ceva in plus, tac. Stiti cumva niste exercitii pe care le pot face sa scap de asta? Sa pot deveni mai curajoasa macar cat sa raspund la o ora anume?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Conteaza sa nu iti imaginezi ca lumea se uita urat la tine cand vrei sa fi participanta la orele scolare si asa invingi teama.

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vrei sa depasesti timiditatea, faci toate lucrurile de care ti-e teama. Poti incerci sa raspunzi la ore, e un pas important!