| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a 5 a si am maine ore de 15-20 de min. Ora trecuta la bio ( 1martie ) trebuia sa dam test, dar n-am mai dat ca era 1. Iar profa a zis : Bine, dar saptamana viitoare sa nu va asteptati sa nu-l dati!". Ei bine, maine-i "saptamana viitoare" si nu stiu daca ne poate da test in alea 15-20 de minute, sper sa nu. Dar stiu ca odata ne-a spus ca testele ei, de obicei, sunt de 20 de min.. Dar nu stiu, cu explicatul cerintelor, intrarea in clasa, florile. parca se duc cele 20 de minute.

Habar n-am! Voi ce credeti? Ca eu nu vreau sa iau 4 ca nah. ne-au zis profesorii ca maine avem ore scurte ( pe la 3, 3 jumatate au zis ca suntem acasa ). Nu stiu, poate vrea ea si ne da. Habar n-am!
Spuneti-mi parerea voastra puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| alinus10 a răspuns:

Nu cred ca va v.a da test...dar cel mai bine ar fi sa inveti

| Klaryssa a răspuns:

Asta e o specialitate pentru clasa a 6 a C din Cluj Stefan Pascu big grin....Incearca sa pari cat mai interesata de biologie, pune o groaze de intrebari despre boli, incearca sa pari asa de fascinata de biologie, despre explicatii si termeni ect... Tine-o asa cam 15 min dupa ce ati dat florile si tot tacamul dar pentru siguranta eu zic sa iti faci o copiuta cu tot ce nu stii si sa o ascunzi in buzunar, in caz ca dati test o pui sub foaie si la ceva intrebari mai grele te folosesti de ea laughing Baftawinking

| OnlyTheScript a răspuns:

Eu zic sa va mai dati putin pe langa profa si scapati si de data asta. Cel putin, la noi, profesoara de bio nu ne da niciodata test si de 1 martie stii ce a facut? Ne-a dat "cadou" la toti cate un 10 mareee! laughing..sau...stii ce ati mai putea face? sunt sigura ca profesoara intra pe la si 5-10 in clasa. 10 minute luati numai ca sa ii dati florile, sa va pupe bla bla bla. Cineva de la voi din clasa sa aduca o cutie de bomboane si sa zica ca vrea sa imparta bomboane colegelor...si uite asa mai trec 5 minute. in total 20 de minute. c'est tout que tu dois a faire. ( dau pe franceza laughing

| RefinedStrings a răspuns:

Nu vei da test, stai linistit/a.

| anonim_4396 explică (pentru RefinedStrings):

Nu cred ca pot :-s Cand nu invat... ei bine, sunt foarte agitata, trebuie sa vad eu ATUNCI ca nu dam test ca sa ma linistesc.

| Luck19 a răspuns:

Vb acum cu un coleg sa aduca bomboane da profa o sa zica ca nu ii zici ca pe tine si mai suni pe cativa colegi si punet-ti ca ati avut febra cel putin in a 5 -a profa noastra rapid hai hui da faceti prezenta spune-i la profa sa faca prezenta si cand unu lipseste bolborasesti t ude ceva coleg care lipseste ok da tot faceti cv spuneti ca s-a lovit unu

| anonim_4396 explică (pentru Luck19):

In romana te rog.