| bunicisibuni a întrebat:

Sunt a 9-a pe mate-info (intesiv engleza). Prima clasa din liceu. Este foarte greu! Nu vreau sa ma transfer nici batuta, dar mi-e frica. Frica sa nu raman corigenta etc. Pana acum am 10 religie, 10 istorie si 4 mate. Am dat test la fizica, chimie si engleza. Am scris tot sau cel putin am incercat. La fizica nu scot 5 si nici la chimie, cred. Nu stiu ce sa mai fac! Nu am aflat inca rezultatele. Cum a fost primul an la voi? Ce sfat imi dati? Imi place matematica, dar la teste ma pierd.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla in primul an la un liceu bun, si multi am trecut prin asa ceva. Curaj, usor usor lucrurile se vor indrepta si daca vei invata temeinic, vei reusi sa treci si de hopul acesta. Nu uita ca parintii tai au fost si sunt mandri de tine ca esti la un liceu bun. Nu da bir cu fugitii, in viata sunt multe obstacole grele iar acesta este unul dintre ele. Trebuie sa-l treci!