| dulc3'maria a întrebat:

Sunt bruneta vopsita.parul meu natural este saten cam asa http://www.divahair.ro/......0_diva.jpg si as vrea sa ma vopsesc culoarea mea naturala saten si sa il las sa creasca sa nu il mai vopsesc alta data.sa nu il las acum asa ca se vede naspa cand creste daca e negru. m-am vopsit negru albastrui acum 2 saptamani si as vrea sa ma vopsesc saten.cand as putea? peste cat timp? sa ma spal mai mult ca sa se duca culoarea sa pot sa ma vopsesc? o singura data ma mai vopsesc culoarea mea saten ca sa creasca bine sa nu se vada naspa.mersi

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel puţin o lună de zile trebuie să-l laşi pentru a reveni cu o nouă vopsire (vopsirea prea frecventă duce la deteriorare, ardere, lipsa strălucirii prin distrugerea cheratinei). Spălând părul, culoarea se pierde dar asta nu înseamnă că trebuie să te speli zilnic ci aşa cum obişnuieşti tu.
Şaten peste negru se obţine un castaniu foarte închis, la a doua vopsire se poate obţine un castaniu mai deschis.
Să nu uiţi că trebuie să-ţi tai vârfurile la fiecare vopsire, previi despicarea firelor de păr şi implicit o mască pentru hrănire.
Pa, pa.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai oricum nu te va prinde satenu peste negru abastrui...depinde si ce vopsea ai fol... daca nu e asa buna se va duce rep culoarea.eu ma facusem rosu rubiniu si cul mea nat e saten.si dupa o luna deja s`a decolorat facand baie pe cap la 2 zile ca mi se ingrasa repede parul

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Inca ceva, lasa l sa se decoloreze el, ca e si soare acum.nu te vopsii asa devreme ca o sa-ti pice f mult par