| Ald527893 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a si la anul pe cand voi fi clasa a 11 a, as vrea sa ma transfer la liceul de arte unde mi am propus la inceput.Stapanesc destul de bine desenul si din punctul meu de vedere, as intra lejer la acest liceu.Intrebarea mea ar fi:
Cat de greu este atunci cand dai probe? Trebuie sa desenezi ceva din capul tau sau trebuie sa te uiti la acel obiect sau desen si sa il refaci pe foaie?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La un liceu de arte nu se intra deloc lejer sau atat de usor pe cat iti imaginezi, fiindca trebuie sa dai examene de: istoria artei si sa prezinti un portofoliu cu desene, ca sa fii peste media copiilor, ca la un asemenea licee intra cei mai buni si mai talentati copii.
La examen nu desenezi nimic din capul tau, ci ceea ce iti cer profesorii care te examineaza!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se pune la dispoziție un obiect.