| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 6-a si nu ma ocup foarte mult de scoala din cauza prietenilor, telefonului si calculatorului...Ce as putea face ca sa ma las de aceste "piedici" pentru a invata mai bine la scoala? big grin0.

2 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Heii. Pai ele sunt "piedici" pentru ca nu stii tu cum sa iti organizezi timpul. Trebuie sa iti faci un program si pentru pc si pentru tel si pentru invatat. Invatat`ul sa fie pe primul loc! Pentru ca mai tarziu vei zice : De ce nu am invatat? A da, stateam pe facebook si spargeam seminte in timp ce aveam scoala. Si etc etc. Apuca`te de invatat ca o sa iti fie greu la sfarsit. Acum zici ca e usor ca treci ca nu stiu ce, dar gandeste-te la clasa a 8a care o sa te prinda cu testele de final si ce o sa te faci? Iti arde ca in clasa a 8 a sa inveti ce ai fii putut invata din clasa a 6 a. Eu nu cred! Sper ca te-am ajutat si ti-ai deschis ochii!happy

| MaybeAnotherDay a răspuns:

Aruncale pe fereastra, crede`ma la mine a functionat... XD Sper ca te-am ajutat, bafta big grin