| Mi16 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu ce sa urmez mai departe.
Ma gandesc sa aleg dintre stiinte ale naturii si mate-info. As vrea si mai multa engleza. Voi ce imi recomandati?
Media celor 4 ani o voi avea 9. 80. depinde si de examene media de admitere, stiu.
Si, cum e cu bac`ul si tezele?

2 răspunsuri:
| SweetDreams a răspuns:

Daca vrei mai multa engleza poti sa optezi pentru filologie, unde o sa faci mai multa romana, istorie si engleza sau franceza.
La mate info te sfatuiesc sa te duci doar daca esti foarte bun la mate, fizica si daca ai de gand sa te pui pe invatat pentru ca o sa faci mate M1 care e destul de grea si la bac o sa fie dificil. La stiinte faci multa biologie.
Iar tezele difera in functie de profil.

| Mariucaaa a răspuns:

Daca esti din Bucuresti ai putea sa te duci in Colegiul National George Cosbuc... are profil de mate-info bilingv engleza si filologie bilingv engleza... se intra cu 9 si ceva thinking