| Dydy2306 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si vom face album la sfarsit. sub fotografia fiecaruia vor fi scrise un,, mesaje"[create de noi]

Vreau si eu idei.cat mai originale please:*

Fundahappy

2 răspunsuri:
| dumitruanca17 a răspuns:

Daca folosim orice experienta ca sa ne sporim cunostintele pentru a le folosi spre binele omenirii, aceasta va produce o schimbare in noi si in lumea noastra; cunoasterea este putere
Pe masura ce inaintam in varsta, dobandim un simt mai acut al valorii timpului.Se pare ca nimic altceva nu are importanta si in aceasta privinta devenim avari.

Ma gandeam la cat de incoerent parea sa treaca timpul,invaluit in ceata uneori cu imagini unice care se distingeau mai clar decat altele.Iar apoi alteori,fiecare secunda era plina de inteles,conturata in mintea mea.

Timpul curge din noi ca dintr-un ceasornic cu nisip, dar noi nu simtim fuga asta mai ales in unele clipe supreme.

trecut-au zile, ore, ani
trecut-au toate-n goana
nu vom mai putea spune iar
"ne revedem la toammna

ce trista e caprioara
ce-i pierduta prin Bucegi
Dar mai trista este
despartirea de colegi

afara bate vantul
se rup trandafirii
in clasa plang colegii
in clipa despartirii

cu multa simpatie
si fara inteles
pe drumul lung al vietii
eu iti urez succes

nu uita c-am fost colege
intr-o banca-am invatat
bucuria si tristetea
impreuna le-am uitat

| delia_9230 a răspuns:

Scrie despre sentimentul pe care il ai cand te gansesti ca in curand clasa voastra se va despartii si drumurile se vor separa...adica dupa 8 ani petrecuti impreuna cred ca-ti va fi greu sa pleci la liceu fara macar o urma de tristete pentru ca va 'parasiti' coloegii...big grin