| anca123j a întrebat:

straight face ..sunt cu un tip de 1 an..ma iubeste, il iubesc.In trecut eu am suferit dupa un baiat o perioada lunga de timp si vreau sa mentionez ca am stat doar 2 saptamani straight face cum e posibil? Nu stiu,mi se pare aiurea, adica de curand l-am visat, iar cand m-am trezit eram ciudata ma tot gandeam ca l-am visat si se facea ca eram impreuna din nou... Noi am mai vorbit de cateva ori intamplator pentru ca el mai vorbea cu o amica de-a mea si ma saluta si ma cerea la telefon.El stie ca am suferit dupa el, pentru ca observase, ma suparam repede nu puteam sa vorbesc nimic cand se uita in ochii mei si o chestie aiurea e ca tremuram cand il vedeam si imi batea inima foarte tare, parca nu eram eu, ne-am despartit pentru ca el vorbea cu cea mai buna prietena a mea si ma deranja chestia asta se si intalneau dupa ce l-am lasat balta. Fie, intr-o seara am iesit pe afara cu mai multi si la o banca din apropiere era el, o astepta pe prietena mea"cea mai buna" si au stat si s-au sarutat in fata mea straight face vreau sa spun ca in acea noapte eu nu am adormit deloc, ma gandeam la chestia asta.Rupsesem prietenia cu aman2 si in alta seara m-am sarutat cu un tip in fata lui(eu vorbisem cu el ca stia situatia si spunea ca e urat din partea ei sa imi faca asta si i-a spus-o si in fata)si el era singur si radea.Acum o sa va intrebati de ce am rascolit toate astea..pt ca ma mai gandesc la el si nu mai vreau sa fie asa, nu mai vreau sa il vad in viata mea pentru ca vreau sa imi continui relatia, sa nu-l las pe actualul, sa fie bine, dar nu pot scapa de aceste amintiri sad un sfat, ceva?

Răspuns Câştigător
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Daca il iubesti pe actualul tau prieten si sunteti impreuna de un an, nu are ce sa se intample. Nu o sa va despartiti de la niste amintiri legate de fostul tau, care e un nemernic si fosta ta prietena e cam la fel (sper sa nu te superi, dar nu m-am putut abtine). Sunt doar amintiri si ala nu te merita. Gandeste-te la asta cand iti mai aduci aminte de el, ca acum ai pe cineva mult mai bun care tine la tine si nu merita sa-l pierzi pentru un nesimtit. Dupa ce ai suferit pentru un baiat, e normal ca inca sa te mai gandesti la el, sa-ti mai aduci aminte de el si de ce ti-a facut. Cand dai de el pe strada, nu merita sa te uiti nici macar cu coada ochiului la el, intoarce capul si saruta-ti iubitul pentru ca merita asta, fa-l gelos si sa isi dea seama ce a pierdut. Relatia cu iubitul tau te-a ajutat sa treci putin peste chestia asta si ti-a fost aproape cand tu ai avut nevoie de cineva, ti-a oferit alinarea necesara. Stai calma ca a trecut doar un an si o sa uiti pe zi ce trece de el, stiind ca ai un baiat super langa tine. Nu ma fi suparata ca nu se merita. Bafta! happy

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate! evita intalnirile cu el.bafta!