| anonim_4396 a întrebat:

Sunt destul de slab si am inceput sa fac sala de cateva zile....Cum pot sa ma ingras si/sau sa pun masa musculara pe mine? Este bine sa fac cardio (banda rulanta) etc sau mai mult ma va incurca?

Am citit ca pentru a te ingrasa trebuie sa mananci multe calorii...Se pun si dulciurile/fast foodul?

Ce alte metode imi recomandati pentru muschi si/sau masa musculara?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala nu te ajuta la ingrasat, dimpotriva, te subtiaza.
Dar mancarea sanatoasa, ajuta la luatul in greutate

| Anonimulx21y6 a răspuns (pentru Violleta2022):

Atunci ar trebui sa alerg pe banda daca vreau sa pun muschi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vrei sa pui masa musculara pe tine nu te ajuta nimic banda, aia e pentru slăbit și pentru cardio. Dacă vrei sa te îngrași din mâncare, o poți face dar o sa pui grăsime pe tine, dar dacă o faci prin exerciții la sala vei pune mușchi