| Marmol a întrebat:

Sunt f stresat oricât as încerca să vorbesc cu o fată toate ma resping pentru cum arat, și cu alea mai urate și alea mai frumoase, și oricât as încerca să nu mă gândesc la asta și sa ma concentrez pe altceva nu pot. Nici nu am la cine sa ma descarc, stau între gândurile mele. Știu ca poate nu sunt singurul dar simt ca o sa ajung distrus psihic, nu știu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| PussyCrusader a răspuns:

Fratele meu, îți zic cum sa rezolvi faza că ești urât.

1. Du-te la sală, ai grijă de corpul și sănătatea ta, pentru că așa devii instant mult mai atractiv, cu toate că poate fața nu te ajută măcar să ai corpul frumos și bine făcut, ajungi de la nota 3 la 5 sau 6 numaidecât daca te tii bine și chiar îți arată bine corpul.

2. Ai grijă de igiena ta, fă-ți dușuri regulate, mergi la tuns mai des de odată la câteva luni, găsește o frizură care sa îți avantajeze fața ta, ia-ți ceva săpun sau spumă ca sa îți cureți fața, o cremă pentru față, deodorant și parfum sa nu miroși ca o ceapă.

3. Învață niste skilluri de comunicare, dacă știi cum să vorbești cu ele și să le faci sa râdă tot v-or vorbi cu tine până la urmă, măcar câteva.

4. Fii și tu atent cui ii dai mesaj, poate fetele cărora de dai mesaj au relație și de asta.

Nu fii așa de demotivat, zilele trecute eram pe tren și am văzut în față un băiat care habar nu am cum avea iubită, adevărat nici ea nu era cea mai strălucită dar tot daca spui că te evită și alea urâte. Băiatul ăsta avea un comportament care mă călca pe nervi, zici că era pisica sau câine și alta nu, se mârâia la ea, avea dinții cam divorțați. Și cât mă uitam la el m-am gândit că oricine cat de urât ar fi tot poate să își găsească pe cineva. Așa că pune mana și caută, că ii urâtă că ii frumoasă tu încearcă că trebuie să existe una. Și i-a ce ți am spus ca atare daca vrei sa vezi ceva schimbare, baftă.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa tii un jurnal.In felul acesta te poti descarca intr-un mod benefic, chiar daca nu ai cu cine vorbi despre asta. Si iti sugerez sa lasi etichetele stupide deoparte.Toate fetele care te-au respins au fost necompatibile cu tine, deci e irelevant sa zici ca una era frumoasa, alta urata etc.

| Tinivgr a răspuns:

Daca o sa te gandesti toată ziua la asta o sa faci mai rău.
Așteaptă si ai sa vezi ca la momentu potrivit o sa gasesti pe cineva pentru tine.
Iti faci probleme singur pentru ca gândești așa, nu ai de unde sa stii ce gandesc fetele alea, iti pui singur bețe in roata pentru ca esti negativist trebuie sa fii încrezător să-ți dai tu ție o șansălaughing
Grija de tine