| Anna8812 a întrebat:

Am ajuns la concluzia ca nu este adevărat ce se spune ca dacă un copil vede un homosexual sa ajungă și el. Eu sunt un exemplu viu. Am văzut scene erotice între doua fete, plus ca ma puneau sa le pun mana pe sani și sa le pup de mai multe ori. Eram ciudata un pic pentru ca ma uitam foarte insistent la sânii fetelor. Ai mamei nefiind biologica, a bunicii mele nefiind biologica, ci adoptiva. Deși am văzut scenele alea erotice între doua femei.Cand am fost luată de parintii adoptivi imi plăcea de un băiețel de grădinița, apoi de unul de la mine de la bloc chiar voiam sa fac sex cu el. Știu extrem de ciudat eram foarte mică și aveam gânduri idioate, totuși ma bucur ca nu am reușit sa fac așa ceva. In generală imi plăcea de un băiat dar am fost dezamagita pentru ca mi-a spus ca sunt urâta și a mai încercat cu încă unul la fel nu a vrut și cred ca in mod inconștient am renunțat definitiv la baieti. Și așa am început sa ma uit la fete, prima data ma comparam cu ele. Ma uitam ce picioare frumoase are apoi ma uitam cum am eu. Apoi la sani și la fel și cu cât ma comparam cu atât ma desconsideram. Căutam pe internet fete cu care sa vorbesc și imi plăcea la nebunie sa stau cu fete de vorba. Plus prinsesem ura pe băieți pentru ca primeam jigniri foarte urate din partea lor și scuipături si nu mai voiam sa fiu cu niciun băiat. Îl uram și pe fratele meu biologic pentru ca la fel ma jignea și imi spunea ca nici dracu nu te va lua cât ești de urâta. Nici nu voia sa iasă cu mine pe strada. Abia când l-am întâlnit pe el era singurul care el nu ma vedea urâta chiar mi-a zis ca nu înțelegea de ce ceilalți ma vedeau urâta. Inainte sa-l cunosc pe el am încercat sa ma împrietenesc cu o fata, la fel imi plăcea felul ei de gândire și era foarte inteligenta dar era de pe internet, nu ne-am cunoscut face to face. In liceu ma simteam atașata de psihologul școlii și veneam sa o vizitez, eram atât de entuziasmata ca o văd. Ma gândeam tot timpul la ea. O zăpăceam pe bunica mea despre ea. Ea a plecat la alta școala și eu in clasa 10 a am cunoscut o alta fata tot de la mine din liceu și ne-am întâlnit întâmplator la spital, era in camera cu mine, imi plăcea rău de tot de ea imi venea sa pup pe buze cât era de draga. Nu mai zic cât era de frumoasa și ma bucurăm ca ma simpatiza ba chiar m-a invitat la o pizza, din păcate ea a plecat in alt liceu și a cunoscut un tip.Incepusem sa am dubii ca sunt lesbi plus colegele mele toate ma bănuiau ca as fi pentru ca au observat ca ma uitam la corpurile lor. Mai aveam o colega care in sala de sport i-am văzut spatele avea gropițe pe spate și eram așa impresionata încât i-am spus ca are gropițe foarte frumoase și ea a făcut o fata nu prea placuta. O alta colega bruneta cu sânii foarte frumoși și ma uitam mereu cred ca a observat dar nu s-a îndepărtat de mine.Mai grav e ca după o perioada am început sa simt o excitație când văd o fata dezbracata, nu mai zic când ma gândesc ca fac sex cu o fata simt o excitație puternica. Am încercat sa gândesc ca fac sex și cu un băiat și nimic nu simt absolut nimic. Dacă eram frumoasa eram sigura ca sunt hetero pentru ca am complexe de corpul meu și ma gândesc ca un băiat nu îl atrage, deși pe prietenul meu îl atrăgea foarte mult, nu știu ce vedea el ca arat nașpa.Si așa am renunțat la băieții definitiv, deși as vrea sa mai fiu cu un băiat, nu prea ma mai încânta ideea.
Deci nu e adevărat ca homosexualii pot face copii gay, eu sunt un exemplu. Faptul ca am renunțat definitiv și o fac in mod inconștient e alta poveste. Sa mai aud pe ăștia religioșii ca homosexualii vor face din copii gay. E absurd. Totuși am dubii in privința orientării mele dar nici nu ma gândesc sa fac cu o fata pentru ca mi se face scârbă așa cred eu. Nu știu dacă in realitate m-ar pipăi o fata as reacționa cum as crede ca as face-o. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu am spus sa negi. Ti am spus că iti reprimi atracția catre bărbați.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cred în primul rând că ești mai ales foarte complexată. În al doilea rând, mai cred că ești cel puțin bisexuală curioasă, iar felul cum ai reacționa dacă un băiat sau o fată ar face dragoste cu tine... depinde enorm de mult și de persoana respectivă. Pentru că dacă te simți relaxată, iubită, ocrotită în brațele sale, atunci i te vei dărui necondiționat și inhibițiile vor dispărea.
Ai răbdare, sigur va fi cineva care să te ajute să înflorești fără să smulgă din petale...

| Donsavas a răspuns:

Orientarea sexuală este o alegere personală. Esti asexual când alegi să nu faci sex. Esti homosexuala dacă tu faci sex doar cu fete. Esti bisexuala dacă faci sex cu persoane de sexe diferite. Esti pansexuala dacă ai face sex cu oricine indiferent de orientarea si identitatea ta sexuală. Nu este vorba doar de ce ne atrage sau ce credem noi ca nu ne atrage, ci de experiențele personale si de alegerile personale.

| Donsavas a răspuns:

Nu poti considera disforia ta corporală o cauza pentru faptul că ai experimentat si ti a plăcut sa o faci cu fete. Nu poti spune ca nu ai face o cu un băiat când încă nu ai facut o sau nu ai găsit băiatul potrivit care să te satisfacă. Sigur se gaseste. Este o atracție reprimata. Trebuie să ai mai multă încredere în feminitatea ta.

| Anna8812 explică (pentru Donsavas):

Atracție reprimată? adica sa neg ca sunt bi sau hetero?

| Donsavas a răspuns (pentru Anna8812):

Nu am spus sa negi. Ti am spus că iti reprimi atracția catre bărbați.

| Dorotheea21 a răspuns:

Daca iti este sila de fete atunci nu esti bi sau lesbi. Sunt numai curiozitati pe care le are oricine cand incearca sa isi descopere sexualitatea.

| brokxy a răspuns:

Daca te uiti dupa sanii, fundul fetelor esti bi ca mine
Ok te pipaiesc eu si vedem dupa cum reactionezi. (GLUMESC laughing
Ai visat vreodata ca o faceai cu o fata? Sau macar sarut ceva in vis. Cand visam subconstientul nostru ne transmite ceea ce simtim cu adevarat in interior

| Anna8812 explică (pentru brokxy):

Sa stii ca doar cu baieti, deși ma vedeam de multe ori băiat nu fata

| sunttare666 a răspuns:

Scuze dar n-am putut citi tot

| Delia0New a răspuns:

Hey. Ti am trimis o cerere de prietenie in care ti-am lasat si un mesaj. Uita-te putin?