| RoxanaGhost a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani, 1.55 inaltime si 50 kg.E bine sau trebuie sa mai slabesc?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Ești bine așa. Dar dacă te deranjează mai poți slăbi 2 kg. Deși nu-ți recomand să slăbești...ai greutate normală pentru vârsta și înălțimea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Nu trebuie să mai slăbești, ești bine așa.