| XatomisX a întrebat:

Sunt fata am 15 ani si ma masturbez este normal? voi fetelor va masturbati sau doar eu sunt ciudata straight face

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

ToaTe o fac, alea care zic ca nu o fac, o ard cel mai rau laughing deci. e ceva normal toti o facemwinking si nu, nu esti ciudata, sau suntem toti ciudatilaughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e nimic ciudat pentru un organism tanar si sanatos.

| emilitalia a răspuns:

Inseamna ca la tine hormonii au inceput sa "fiarba" putin mai devreme. Nu este nici normal dar nici anormal numai sa ai grija sa nu exagerezi cu astfel de "jocuri". Inca ceva. daca este o masturbare externa nu ar fi mare chestie dar daca incepi sa folosesti oarece vibratoare sau altceva risti o deflorare.

| emilitalia a răspuns (pentru emilitalia):

Revin cu urmatoarele.: La fete- masturbarea se regaseste in procentaj mai mic, satisfactia incompleta(asa cum am mai spus), este obtinuta prin frecarea organelor genitale externe, in special a clitorisului, ceea ce conduce la o serie de dereglari ale fiziologiei actului sexual, iar in final pana la multiple disfunctii sexuale, cum ar fi, de exemplu, frigiditatea.

Tot ca drept consecinta se observa o detasare fata de sexul opus, deoarece toate acestea produc si inhibitie, adica atunci cand se confrunta cu lumea reala plina de potentiali parteneri, cei vizati se blocheaza si se refugiaza in sanul obiceiului onanist/masturbator.

| Indestructible a răspuns:

Ești fată și te cheamă Valeriu? raised eyebrows

| XatomisX explică (pentru Indestructible):

Pe prietenul meu il cheama asawinking e contul lui ca mi-a fost greu sa imi fac cont pe TPU cateodata mai pun si eu aici happy :*

| KristalPop a răspuns (pentru XatomisX):

Ce vrăjelă...
Te pricepi să minţi.

| roxanyza a răspuns:

Si eu... nu e ceva ciudat.