| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 15 ani. Am intrat la profilul industrie alimentara vreau sa imi dati niste idei pe viitor, ce voi face dupa ce termin 12 clase(repet a 11-a de 2 ori)? Am sanse sa supravietuiesc pe viitor? ce pot deveni? in ce sa profesez

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cofetara, patisiera. Se castiga foarte bine daca reusesti sa-ti deschizi, opornesti o afacere proprie. Succes!

| Teo29 a răspuns:

Parerea mea este sa te profilezi si specializezi pe domeniul alimentar daca iti va face placere. Daca nu, ca si hair stilist sau maniciurista poti face cursuri inca de pe la 17-18 ani, practica si daca iti place poti castiga bani frumosi. Evident, sa ti placa si sa te si pricepi!