| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am o problema cu acneea pe frunte (am numai cosuri mari si dureroase rosii). farmacista mi-a dat un sapun cu sulf si o chestie Aknesol. Voi le-ati folosit, sunt bune?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Săpunul cu sulf e recomandabil, chiar dacă nu are un miros plăcut.
Urmează sfaturile farmacistului, iar dacă organismul tău, răspunde la tratament, ești o norocoasă.
Dacă nu, sunt destule alte unguente contra acneii. Retin-A, e foarte bun, dar înainte, trebuie să întrebi farmacistul.
http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/retin-a-crema_11835

| meowow a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc. Cat despre sapunul cu sulf, eh, ii pot suporta mirosul, nu e chiar asa rauuuu.

| aspicz27 a răspuns:

Eu folosesc Aknesol si chiar e bun. Usuca cosurile imediat. Inainte de a-ti da cu el pe fata, ar trebui sa te speli cu apa calduta foarte, foarte bine, dimineata si seara, ca sa se duca microbii din pori. Mie mi s-au dus in cateva zile si nu mai am decat vreo 4-5 cosuri, dar aproape invizibile. Asta depinde si de tenul tau. Cauta si pe internet masti sau scrie lucruri gen ''secretul unui ten perfect". Sper ca te-am ajutat. happy

| meowow a răspuns (pentru aspicz27):

Daca iti usuca cosurile, mai apar altele?

| aspicz27 a răspuns (pentru meowow):

Mai apar cateva, dar mici si abia le vezi. Depinde de tenul tau.

| meowow a răspuns (pentru aspicz27):

Multumesc happy