| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte timida. Credeti ca ma va ajuta un psiholog sa trec peste asta? Care ati mai fost raspundeti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Te poate ajuta mult.Eu zic sa incerci.Este un pas inainte pentru viitorul tau.

4 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Psihologul te va ajuta, dar de ce sa dai banii cand poti trece si singura peste asta. Daca esti timida vorbeste cu mai multe fete, pana simti ca nu mai ai nicio timiditate fata de ei. Apoi poti trece si la baieti. Pentru a incepe o discutie poti intreba lucruri banale pentru a nu da o tenta sexuala conversatiei. "Buna, cum a fost ziua de azi?" "Tu nu te simti obosit dupa o asa zi lunga?"...etc. Cu cat comunici mai mult cu atat devi mai putin timida. Si pentru a nu iti pierde increderea imparte-ti scopul in mici parti. Spre exemplu astazi zambeste-i unui baiat, maine saluta altul, poimaine spune "Buna!" altuia si tot asa.

| bianca_1157 a răspuns:

Buna, da, un psiholog te poate ajuta sa depasesti aceasta problema, si eu am fost in situatia ta, dra nu am apelat la psiholog, ci pur si simplu mi-a trecut de la sinehee hee, aveam si un anturaj in care erau numai "tupeisti", poate si asta m-a ajutat putin in problema mea, astea fiind spuse, da.ar fii o idee buna sa te adresezi unui psiholog (psiholoaga de preferinta), sa te ajute sa iti depasesti timiditatea, numai bine

| ForbiddenLove a răspuns:

Sunt destul de timida dar inaine eram mai rau...
am mai trecut cat de cat peste asta...acum am mai multa incredere in mine

| glamour a răspuns:

Da eu cred ca te-ar ajuta insa conteaza si vointa ta. bafta