anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte trist, suparat pe o amica, pur si simplu nu o inteleg intro zii suntem prieteni in alta parca nu mar cunoaste.Totul a inceput de cand s-a transferat la mine in clasa impreuna cu alte colege de ale ei cu care era prietene.In prima saptamana nu am vorbit deloc cu ea, nu i-am acordat atentie deloc, mai exact nu am vorbit deloc cu ea. Apoi in dupa ce se termina saptamana in weekend imi trimite mesaj pe facebook "hey ce faci?" asa am intrat in vorba cu ea am vorbit vreo 1 ora + si tot asa mi-a trimis si in alte zile si asa am inceput sa ma imprietenesc cu ea si in felul asta mam si indragostit de ea nebuneste fara sa vreau, pur si simplu s-a intamplat.Ea inainte tot facea glume inainte ca ma iubeste, dar glume care nu conta daca erau colegii in clasa sau pe langa noi. Apoi dintr-o data a inceput sa ma ignore, pur si simplu parca nu as fii existatsad.Am lasat-o asa vreo 2 zile apoi am intrebat-o daca nu cumva e suparata pe mine si mi-a zis ca nu doar ca o enerveaza colegii care fac glume ca noi ne intelegem prea bine si chestia e ca ea a inceput cu ele nu eusad.Pe chestia asta nu am prea mai vorbit prin sms sau facebook. Apoi intr-o zi ma intreaba ca dc nu i-am mai trimis mesaj sa vorbim ca inainte ii trimiteam. Apoi alta data la fel a inceput sa ma ignore, am vazut ca nu are pofta de mine am lasat-o in pace.In urmatoarea zi am de suparare am inceput sa o ignor si eu si eu unul am ignorato total i-am intorz spatele cand a venit sami ureze craciun fericit si s-a suparat pe mine si la fine tot eu mi-am cerut scuze.A 2 oara dupa ce mi-am cerut scuze imi zice ca asa e ea mai retrasa in unele zile si nu are pofta de mine si faza e ca ea nu are pofta numai de mine, apoi i-am zis ca o deranjeaza si glumele care le fac colegii si mi-a zis ca zis "mda in fine nu conteaza". apoi i-am spus ca asta inseamna ca am dreptate si ea mi-a zis ca nu neaparat si a inceput sa evite subiectul.Chiar nu o inteleg parca nu e aceeas persoana care a fost cand neam imprietenit, parca e alta persoana, nu o inteleg, de ce se comporta asa. Pe mine ma doare chesti asta.Regret ca mam imprietenit cu ea mai bine nu ma baga in seama. Uneori inainte imi dadea impresia ca ma placa.Ce credeti ca ar trebui sa fac? eu unul sufar pentru ca o iubesc si inca foarte mult.Chiar nu o inteleg dc se comporta. CE sfat imi dati? Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cipri1999 a răspuns:

Prea mult de citit.