| anonim_4396 a întrebat:

Sunt gelos pe un tip (cu care sunt prieten) de la școală.Pur și simplu este prea apreciat,pe Facebook, pe insta, de profesori, de colegi, până și numele lui îl întrece pe al meu.Printre prieteni, se numără și Gigel cu care m-am bătut eu.E mai mare decât mine, dar parcă trăiește în rai.Toată lumea de la școală este prietenă cu el (și eu de abia cei de la mine din clasă, cei mici, câțiva din clasele mai mari, Gigel sigur nu e prieten cu mine ). Practic și el,și Gigel sunt foarte populari.Mă deranjează asta,ce aș putea face să fiu la fel de popular?

P.S.Țin să menționez că,de mic,eram tare prost, rușinat, de ziceai de mine te ziceam la mama (Gigel de ex)și mă simt nașpa să fiu exclus și în bătaie de joc

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A sărit la mine un smeu,
Ursulețul, el, și eu,
L-am bătut de l-am snopit.
Ursulețul e rănit.

| Celcestietot a răspuns:

Lasa-i pe aceia in treaba lor, tu fii deosebit asa cum a spus Iisus.

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns (pentru Celcestietot):

Și dacă sunt deosebit și celor de la școală, ce are? Apropo, și băiatul e credincios

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Nimic nu are. Crestin cu numele sau nu?

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns (pentru Celcestietot):

Poate cu numele, dar este prea apreciat

| Celcestietot a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Lasa, ca nu trebuie sa stai in picioare in sinagoga.

| Yurisa a răspuns:

Nu trebuie sa fii. Fă rai din ce ai si nu te lasa amagit de ce vezi la suprafata. Nu ai de unde sa stii ce se intampla cu el, la el acasa, in familie. Aparentele pot fi inselatoare. Chestiile astea cu "popularitatea" nu dureaza o vesnicie. Tu vezi-ti de ale tale

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns (pentru Yurisa):

De fapt, știu mai mult despre băiat(nu Gigel). Familia mea cu a sa sunt prieteni buni, în special mama cu mă-sa

| Yurisa a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Oricum ar fi, nu ai de unde sa stii ce e in sufletul baiatului. Totul e temporar la varsta voastra si ai sa vezi ca peste ani nu va conta cine si care a fost popular la liceu. Eu la 13 nici nu tin minte mare lucru. Si cu putini am tinut legatura de atunci.

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

La generala**

| oz_1736 a răspuns:

Cei care sunt foarte populari vor fi intotdeauna depasiti fiindca toti vor ca el si cativa vor reusi. Dar el cand va simti ca nu mai este el,, stea" va fi foarte dispus depresiei si altor vicii. Atunci TU de la nivelul tau vei fi foarte sus fata de el