| anonim_4396 a întrebat:

Deci, trec direct la subiect, la scoala, sunt pe cale sa ma incurc cu 2 baieti.Nu il mai suport pe unul, ca ma tot enerveaza(a vrut odata sa imi suceasca mana din senin, si face misto de mine), iar celalalt ii e bun prieten.

Deci, cel care ma enerveaza e mai scund decat mine, mai suplu, si cu mai putina forta fizica, dar a fost la box.Il pot bate cu usurinta.

Al doilea, e mai inalt decat mine cu vreo 3-4 cm, putin mai fortos, si taica-sau a fost boxeor, si a fost la lupte greco-romane.

Cu al doilea m-am mai batut, si era sa il bat, dar venea profesoara.

Cu ala care ma enerveaza, nu m-am baut(l-am facut o data la tranta, dupa nu a mai vrut), dar ideea e ca daca mai incearca sa imi suceasca mana sau sa imi rupa gatul, isi ia bataie de la mine.

Daca il bat, se poate sa vina al doilea la mine.
Dar, daca vine al doilea cum pot sa il inving, pentru ca el fiind mai fortos, si putin mai inalt, trebuie sa il inving mai greu. Aveti un sfat daca ma implic in bataie cu al doilea?

Nu imi ziceti sa le spun la profesori, ca intr-un fel ei nu au nici o garantie ca s-ar intampla asa daca le spun de dinainte.Si nu pot sa le spun cand incepe bataia, pentru ca eu nu pot sa-mi imaginez ceva de genul:
"Stati doua secunde sa spun la un profesor, si dupa ne batem, ok?"

Apropo, eu am 13 ani, si ceilalti tot 13.

6 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Sunteți copii. Ar trebui să-ți dau sfatul următor:
''Încercați să socializați, să rezolvați problemele prin comunicare''
Dar la ce minte aveți voi după cele spuse, uhm.
Vă veți liniști după ce unul dintre voi se va răni grav, apoi vă veți speria. Sau când vă va pedepsi drastic profesorii sau părinții.
Va avea totul un sfârșit.

| Louys a răspuns (pentru Satango):

Copiii din ziua de astazi nu sunt ce au fost pe vremurile de atunci. Aproape nimic nu mai e ce a fost, numai evoulutia merge inainte, caci comportamentul general al persoanelor se schimba.

| Satango a răspuns (pentru Louys):

Da, prea multă otravă peste tot. Țin să rămân detașată.

| Louys a răspuns (pentru Satango):

Si apropo, fiecare bataie in care am fost implicat nu am inceput-o, doar am terminat-o, avand in vedere ca sunt cam pacifist, dar cand sunt enervat, imi dispare toata bunatatea, si nu cred ca ar fi normal sa ii las pe unii sa incerce sa imi suceasca mainile si eu sa stau si sa nu fac nimic.

| Satango a răspuns (pentru Louys):

Lucrurile acestea se întâmplă în incinta școlii?

| Xdreaper21 a răspuns:

E normal ca ala sa il ajute pe prietenu sau
Folosestete ca esti mai scund (in bataie te folosesti de tot ce poti) tragel cu capu cat de jos poti si dai cu genunchiu in gura te folosesti de picoare foarte mult caci de obicei acolo e cea mai multa forta ca na doar nu stai toata ziua pe scaun si nu alergi
Daca vrea sa dea pumn te feresti si te duci pe partea exterioara a mainii o mana pe cot sau umar si de restul mainii tragi in spre tine in cazu cu umaru il apuci cu cealalta mana de incheietura dintre palma si (cum dracu se mai si numi bucata aia de la cot la palma ca nu mai tin minte) si tragi usurel daca e cu cotul e oleaca mai complicat il apuci de antebrat(hai ca mi-am amintit) il dai peste tine cand e la podea tragi de mana cu care l-ai tras si cu genunchiu te lasi pe umar
Bezi sa nu ii dizloci ceva doar sa iti implore mila pana atunci sa mergi daca ala care te enerveaza
Ii zici ca daca se aproprie vei apasa mai tare (daca folosesti tactica de al da peaste cap si ii pui genunchiu) sau ca vei trage mai tare (atunci cand il impingi de umar si trago de incheietura)