| Gabrielaaaaaaaa a întrebat:

Sunt in calasa o 8 si sunt o fire sensibila este bien asta?

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Esti exact ca mine,presupun ca si tie ti-e frica examenul de admitere,din moment ce esti o fire sensibila,exista multe sanse sa fi emotiva, eu incerc si lupt sa scap de sensibilitatea asta care ma omoara, iti sugerez sa faci la fel.Cum poti lupta? Invatand ore intregi(asta cand vine vorba de examen). Sunt de parere ca daca reusesc la examenul asta nu voi mai fi o fire emotiva,si asta e foarte bine,pentru ca scade si sensibilitatea,la mine depind una de alta,daca una e puternica,si cealalta e,bine sunt depinde context,pot insemna si acelasi lucru,adica persoana sensibila este cineva care e usor miscat,impresionat,simtitor,si emotiv vine de la emotii, eh, ai priceput ideea sper.

Succes

4 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Pe o parte da pe una nu!

| changedgigi a răspuns:

Esti in clasa a 8a si esti retardata.

Si da,e normal sa fii sensibila, nu e bine, dar e normal.

| al3xa_5203 a răspuns:

Pai depinde.de exemplu cand te jignesc prietenii mai buni nu ar trebui sa te superi incearca sa razi.eu asa fac nu ma supar da cineva imi spune ca sunt proasta sau ceva de genu.incearca sa iti faci mai multi prieteni adica sa cunosti mai multi oameni pentru ca toti suntem diferiti.ai sa vezi ca o sa inveti multe daca grupul tau de prieteni este f maretongue

| Dia_4947 a răspuns:

Pai. intr-un fel da si intr-un fel nu. nu pentru ca nsuh ar trebui sa nu te mai superi chiar asa din orice ar fi. si da pentru ca.sincer chiar nu stiu. daca cumva te-am ajutat cu ceva. poat eimi dia si mie o fundita.:S:d