| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in cea mai buna clasa din liceu (a 9-a) dar nu am rezultate prea bune la note (nu raman corijenthappy dar cred ca daca m-as muta la o clasa mai slaba din liceu as fi printre cei mai buni voi ce a-ti face?

Răspuns Câştigător
| Robert92 a răspuns:

Dannyfiba are dreptate.Nu are rost sa pleci intr-o clasa mai slaba, poate ar trebui sa inveti tu mai mult.Si,pe langa asta,de ce Crezi ca ai fi printre cei buni intr-o clasa mai slaba? Sa zicem ca ajungi intr-o clasa mai slaba,profesorii ce vor zice? Asta e clasa slaba,toti de aici sunt prosti (inclusiv tu). Plus ca,fiind intr-o clasa mai slaba, iti va pieri chefu de invatat, vei ajunge la fel ca restul clasei.

2 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Eu as alege sa plec. Mai bine bun intre cei slabi decat invers

| dannyfiba a răspuns:

Biu gandesti total gresit daca pleci intr-o clasa mai slaba faci daoar sa te stacnezi sau sa scazi in a evolua ramai in clasa in care esti sa dati silinta de a deveni dince ince mai buna la bac pentru promovare nu se bazeaza pe notele pe care le loai in calasa ci pe cunostintele tale