| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, sunt clasa a 10-a si imi este frica sa nu raman corijent la chimie. Nu pot sa inteleg materia asta, de aceea nu am nici note de trecere. La celelate materii am note bune dar la chimie este o mare problema, profesoara este foarte severa nu accepta cadouri si din cate stiu eu lasa foarte multi corijenti. Nu am mai ramas niciodata corijent la nicio materie si imi este tare frica de ce va urma. Ce sfaturi imi dati? sad

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la scoala pana in ultima zi, apoi fa-ti un plan temeinic pentru la vara, cand te vei ocupa numai de chimie. Si nu uita: daca vrei, poti!

| Tudorache26 a răspuns:

Prietene sfatul meu este sa te apuci de invatat si sa dai tot ce este mai bun din tine.Crede-ma si eu am o profesoarata de biologie si tot la fel de exigenta este dar invat si nu patesc nimic. Sper ca te-am ajutat.